Αχαϊκή – ΑΕ Μεσολογγίου 0-2

Μια ακόμα νίκη για την ομάδα της ΑΕ Μεσολογγίου που αυτή την φόρα πέρασε νικηφόρα με 2-0από το γήπεδο της κάτω Αχαΐας που αντιμετώπισε την ομάδα της Αχαϊκής.Η ομάδα του Χρήστου Βασιλείου δεν αντιμετώπισε μεγάλα προβλήματα και με δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο καθάρισε από νωρίς το παιχνίδι,τα γκολ για την ομάδα του Μεσολογγίου πέτυχαν στο 35′ ο Καρακίτσος για να έρθει μετά από πέντε λεπτά στο 40′ ο Ξευγένης να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χρηστός Βασιλείου από το 58′ ξεκίνησε τις αλλαγές για την ομάδα του με αποτέλεσμα να πραγματοποίηση 9 αλλαγές και να δοκιμάσει αρκετά πράγματα,παρόλα αυτά ηΑΕΜ είχε δυο δοκάρια με τον Τσιούνη και τον Φράγκο τελικά το σκορ παρέμεινε στο 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Για ένα ακόμα παιχνίδι η ΑΕ Μεσολογγίου παραμένει αήττητη σε φιλικούς άλλα και επίσημους αγώνες που έχει δώσει( για το Κύπελλο και το Super Cup) και δείχνει με το καλήμερα ότι κάτι καλόπαει να γίνει φέτος που στο τέλος μακάρι να μας δικαιώσει όλους.
Επειδή με ρωτάτε αρκετή από εσάς τη γίνετε με τον Πέντσα,ο ποδοσφαιριστής ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις τις τελευταίες μέρες στο γόνατο που έχει χειρουργηθεί κατά το παρελθόν και όλοι θεώρησαν σκόπιμο να παει να εξεταστή από τον γιατρό ώστε να δούνε αν συντρέχει λόγος ανησυχίας,ευτυχώς όλα είναι καλά και ο παίχτης αναμένετε από την Παρασκευή να μπει ξανά στο πρόγραμμα της ομάδας.
ΑΕ Μεσολογγίου:Δουλιώτης,Μπαλαούρας,Δάρδας,Μακρής Π,ΝούλαςΒ,Κολοβάκης,Πελέκης,Καρακίτσος,Τσιούνης,Ξευγένης,Καβαλάρης
‘Επαιξαν ακόμη:Δενδρινός,Νικολόπουλος,Καντάνης,Φράγκος,Πετσίνης, Χαρατσής,Φάτσαλης,Μαντέλος,Καπώνης

Πηγή:aitosports.gr