Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Δεν τα κατάφερε η Ομόνοια στο Αιτωλικό…

ΑΙΤΩΛΙΚΟ- ΟΜΟΝΟΙΑ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 86-69

Δεν τα κατάφερε η Ομόνοια απέναντι στο Αιτωλικού που συνέχισε την  πολύ καλή του πορεία νικώντας με 86-69. Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο επέδειξαν αντίσταση οι φιλοξενούμενοι όταν και το σκορ ήταν ισόπαλο 18-18. Από εκεί και πέρα ο Κοτσόργιος πάτησε το γκάζι για τους γηπεδούχους και το ημίχρονο είχε ουσιαστικά αναδείξει τον νικητή με σκορ 48-34. Το τρίτο δεκάλεπτο απλά επιβεβαίωσε την εικόνα του πρώτου μέρους και το τέταρτο αποτέλεσε μια τυπική διαδικασία. Από την ομάδα του Αιτωλικού Γρατσινόπουλος με 24 πόντους και Κοτσόργιος με 20 οι κορυφαίοι ενώ από την Ομόνοια οι Κουτσογιάννης με 29 και Βλαχογιάννης με 27.

Δεκάλεπτα: Α:18-18 Β:30-16 Γ:20-13 Δ:18-22

ΑΙΤΩΛΙΚΟ(Μηλιώνης): Σφυρής, Κοτσόργιος 20(1), Κουφός 8(1), Γρατσινόπουλος 24(2), Κοργιαλός 6, Μπουμπουτσάρης, Κολοζάκης 2, Τουσίνι, Καστανάς 2, Παρράς 4, Κιουτσούκαλης 20(1)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ(Παπούλιας): Νασιόπουλος, Παντελίδης 3(1), Κουτσογιάννης 29(2), Κωνσταντίνου 4, Δημητρίου, Κουγιουμτζής 6, Μπίμπας, Βλαχογιάννης 27(2)