Γκολ και θέαμα από τον Απόλλωνα 9-0 την Ακαδημία 94′.Βίντεο – Ρεπορτάζ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ 9

ΑΚΑΔΗΜΙΑ 0

Εκπληκτικός ο Απόλλωνας Ευπαλίου απέναντι στην Ακαδημία 94  σημείωσε 9 τέρματα παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο και δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Από την ομάδα του Γιώργου Κόκκινου όλοι οι ποδοσφαιριστές είχαν σπουδαία απόδοση στο επιθετικό κομμάτι αλλά και στην άμυνα όταν χρειάστηκε η παρεμβάσεις ήταν θετικές και στην ουσία η ομάδα του Απόλλωνα απειλήθηκε μονο μια φορά.

Απόλλων Ευπαλίου: ( Κόκκινος): Πετσίνης(53’Βρουσάι), Ζέκα, Αποστολόπουλος, Γεωργακόπουλος, Κοντός(60’Ντερβίσι), Ζέρβας, Καραγιάννης(55’Ψυχογιός),Θανασιός,Ρουμπάτος(65’ Κατσίκας),Φλέγγας(60’Βήτος),  Ανδρεόπουλος.

Ακαδημία ’94: Σορώκος, Τσίντζηρας(70’Ράπτης), Κούφαλης(33’Μαντσάρη), Κούτρης,Κουτούλας, Κοντολάτης, Γκιάτης, Σφέτσος, Κοντογιάννης(61’Νότης), Ζώμενος, Μαντζώρος(70’Τριάντης).

Αναλυτικά το  φιλμ του αγώνα:

3’ ΓΚΟΛ  Ο Φλέγγας στο 3’ θα κάνει το 1-0 για τον Απόλλωνα Ευπαλίου με κοντινό πλασέ

5’ Σέντρα από δεξιά κεφαλιά του Φλέγγα θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

7’ Βαθιά μπαλιά για τον Φλέγγα θα κόψει ο αμυντικός η μπάλα θα πάει στον Ρουμπάτο σουτ μέσα από την περιοχή η μπάλα θα κοντράρει κόρνερ.

12’ Σέντρα σουτ του Ανδρεόπουλου θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

18’ Μπροστινή μπαλιά του Καραγιάννη για τον Ρουμπάτο όμως το πλασέ του τελευταίου δεν θα είναι καλό και από θέση τετ α τετ θα στείλει την μπάλα άουτ.

20’ Ωραία επιθετική προσπάθεια  και σέντρα του Ανδρεόπουλου στο δεύτερο δοκάρι με προβολή ο Ρουμπάτος θα σκοράρει   όμως ο βοηθός θα υποδείξει τον επιθετικό του Απόλλωνα σε θέση οφ σάιντ.

22’ Ωραία πάσα του Φλέγγα στον Καραγιάννη τετ α τετ όμως δεν θα μπορέσει να νικήσει τον τερματοφύλακα.

24’ Σούτ του Καραγιάννη έξω από την περιοχή μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

25’ ΓΚΟΛ Σέντρα του Καραγιάννη στο δεύτερο δοκάρι ο  Ρουμπάτος με πλασέ θα κάνει το 2-0 για τον Απόλλωνα.

27’ ΓΚΟΛ Εκπληκτική προσπάθεια του Καραγιάννη που θα βρεί τον Ρουμπάτο ο οποίος θα κερδίσει πέναλτι . Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γ. Φλέγγας όπου έκανε το 3-0.

30’ Σουτ του Ανδρεόπουλου θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

31’ Εκτέλεση κόρνερ του Ανδρεόπουλου ο Φλέγγας δεν μπορέσει να πιάσει όπως θα ήθελε την κεφαλιά και η μπάλα θα φύγει πλάγια.

35’ Εκτέλεση κόρνερ του Ανδρέοπουλου διώχνει με γροθιές ο τερματοφύλακας.

37’ Μπαλιά για τον Καραγιάννη κοντινό σουτ η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

39’ ΓΚΟΛ Σέντρα από δεξιά κοντινό πλασέ του Καραγιάννη η μπάλα στα δίκτυα 4-0

48’ Προσπάθεια του Καραγιάννη πλασέ θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

50’ ΓΚΟΛ Σουτ του Καραγιάννη έξω από την περιοχή η μπάλα θα χτυπήσει στο δοκάρι και θα καταλήξει στα δίκτυα σημειώνοντας ένα εντυπωσιακό γκολ 5-0

55’ Κεφαλιά του Ζωμένου για τους φιλοξενούμενους η μπάλα λίγο άουτ.

56’ ΓΚΟΛ Φάση  διαρκείας για τον Απόλλωνα σέντρα του Ανδρεόπουλου στο δεύτερο δοκάρι ο Ρουμπάτος θα κάνει το 6-0.

65’ Σουτ του Ανδρεόπουλου η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

67’ ΓΚΟΛ Κόρνερ από δεξιά για τον Απόλλωνα ο Βήτος πιο ψηλά από όλους με κεφαλιά θα κάνει το 7-0

75’ Φάση διαρκείας για τους φιλοξενούμενους η άμυνα του Απόλλωνα θα αντιδράσει σωστά και θα απομακρύνει την μπάλα.

80’ ωραίο σουτ του Κατσίκα θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας.

83’ ΓΚΟΛ Εκτέλεση κόρνερ για τον Απόλλωνα ο Βήτος πάλι πιο ψηλά απ’ όλους θα κάνει το 8-0.

85’ΓΚΟΛ Επιθετική προσπάθεια του Ντερβίσι συρτή σέντρα ο Κούτρης θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του. 9-0