Διατήρησε το αήττητο το παιδικό του ΠΑΣ Ναυπάκτου

ΔΙΑΤΗΡΗΣΕ ΤΟ ΑΗΤΤΗΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

Νικηφόρα ξεκίνησε ο Β’ γύρος για το παιδικό του ΠΑΣ Ναυπάκτου, καθώς το Σάββατο αντιμετώπισε στο Αγρίνιο τον Α.Ο.Αγρινίου για την 1η αγωνιστική του Β’ γύρου του πρωταθλήματος παίδων της ΕΣΚΑΒΔΕ. Στο αγωνιστικό κομμάτι τα παιδιά του ΠΑΣ δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι με το ημίχρονο να κλείνει με υπέρ τους σκορ 30-29. Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα του ΠΑΣ κατάφερε να κάμψει την μαχητικότητα της ομάδας του Αγρινίου και με ένα επιμέρους 11-25, πήρε μια μικρή διαφορά την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε 59-67 σε ένα όμορφο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες.

Επόμενη αγωνιστική στις 15/12/2019 ώρα 17:00 στο κλειστό Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου με αντίπαλο τον Λέων Μεσολογγίου.

Α.Ο.ΑΓΡΙΝΙΟΥ –  ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ    59-67

Δεκάλεπτα: Α 15-13 Β 15-16 Γ 11-25 Δ 18-15

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ(Ζησιμόπουλος Θεόφιλος): Παπούλιας Ν., Γκοτσόπουλος Μ. 2, Γεωργακόπουλος Γ. 7, Χρυσανθόπουλος Σ. 5(1), Λουκάνης Α. 2, Κωστογιάννης Α. 3(1), Καπετανάκης Α. 25, Φλέσσας Σ. 5(1), Φερεκίδης Α. 1, Βαγενάς Α., Φραγκούλης Δ.,  Μίχος Ι. 17.