“Εξάσφαιρη” η Παλαιοπαναγιά μετέτρεψε σε περίπατο το ντέρμπι.Φωτο – Ρεπορτάζ

ΑΕ ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑ 6

ΑΕ ΤΡΙΚΟΡΦΟ 1

Σε λίγη ώρα φάσεις και γκολ του αγώνα.

Βαριά ήττα γνώρισε η Α.Ε. Τρικόρφου στο γήπεδο του Ξηροπηγάδου με αντίπαλο την Παλαιοπαναγιά στο ντέρμπι της Ναυπακτίας για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν παθιασμένοι θέλοντας πιο πολύ τη νίκη και έφτασαν στην εύκολη επικράτηση με 6-1 σε ένα παιχνίδι αν αναλογιστούμε το πρώτο ημίχρονο δεν έδειχνε να έχει τέτοια εξέλιξη. Η Α.Ε. Τρικόρφου προβλημάτισε με την εμφάνιση της  και αξίζει να σημειωθεί πως οι απουσίες Κωτσόπουλου και Πετσίνη έπαιξαν καταλυτικό ρόλο στη κακή εμφάνιση της Ένωσης. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν πρώτοι το σκόρ στο 18’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιαβρούτα, με την Παλαιοπαναγιά να χάνει μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Πετράκη να αστοχεί από την άσπρη βούλα. Το γκόλ για την ομάδα του Αργύρη Παπούλια ήρθε στο 42’  ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μαράντζα που βρήκε στη καρδιά της άμυνα τον Πετράκη που με κεφαλιά έφερε το μας στα ίσα. Στην επανάληψη οι  γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 47’ μετά από κλέψιμο του Χαρακίδα στη μεσαία γραμμή  και ωραία μπροστινή μπαλιά στον Κοντό που με διαγώνιο σούτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή θα κάνει το 2-1. Στο 57’ ο Πετράκης θα σκοράρει για δεύτερη φορά ύστερα από πάσα του Ζέλιου και ωραίο τελείωμα θα στείλει τη μπάλα στη κορυφή της εστίας του Κανέλλου3-1. Δύο λεπτά αργότερα ο Πετράκης με μακρινή μπαλιά θα βρεί τον Κοντό το σούτ που θα επιχειρήσει θα χτυπήσει στο δεξί κάθετο δοκάρι στην επαναφορά ο Μαράντζας θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα 4-1.Στο 74’ ο Κανέλλος θα αποβληθεί με απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα και θα αφήσει την ομάδα του με παίκτη λιγότερο. Στο 82’ Κοντός με κοντινό πλασέ θα κάνει το 5-1 και στο 91’ ο Μαράντζας  θα διαμορφώσει το τελικό 6-1  βάζοντας το κερασάκι στην επιβλητική νίκη της ομάδας του.

Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς: Κοντοχρήστος, Ντζουμάνης, Γεωργακόπουλος(87’ Μπαλωμένος), Μπρούμας, Τσουκαλάς, Χαρακίδας(80’Σωτηρόπουλος), Μαράντζας, Παπαδόπουλος, Κοντός, Πετράκης, Ζέλιος(87’ Χοχτούλας).

Α.Ε. Τρικόρφου: Κανέλλος,Κυρίτσης Γιω., Μυτιλήνης, Κυρίτσης Γρ.(65’Ζησιμόπουλος), Παπαδόπουλος, Παπακωστόπουλος(80’ Δεδότσης Χρ.), Κανέλλος Χρ., Βλαχογιάννης, Δεδότσης Θ., Γιαβρούτας, Καραπέτσας(55′ Μυλωνάς).

Για την Παλαιοπαναγιά διακρίθηκαν οι Μαράντζας , Πετράκης , Κοντός, Ζέλιος και για την Α.Ε. Τρικόρφο κανείς δεν ξεπέρασε την μετριότητα.

Το φίλμ του αγώνα:

9′ Σέντρα του Μαράντζα κεφαλιά του Πετράκη η μπάλα άουτ.

18′ Γκοοολ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιαβρούτα  η μπάλα στα δίκτυα 0-1.

31′ Πέναλτι θα κερδίσει ο Κοντός την εκτέλεση θα αναλάβει ο Πετράκης αλλά θα στείλει τη μπάλα άουτ.

42′ Γκοοολ Εκτέλεση φάουλ από αριστερά του Μαράντζα κεφαλιά ο Πετράκης η μπάλα στα δίκτυα 1-1.

47′ Γκοοολ Κλέψιμο του Χαρακίδα μπροστινή μπαλιά στον Κοντό που με διαγώνιο σουτ θα κάνει το 2-1.

57′ Γκοοολ Πάσα του Ζέλιου στο Πετράκη που με ωραίο σούτ μέσα στη μεγάλη περιοχή θα κάνει το 3-1.

59′ Γκοοολ Μακρινή μπαλιά του Πετράκη στον Κοντό σουτ η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι στην επαναφορά ο Μαράντζας θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα 4-1

74’ Κόκκινη κάρτα στον Κανέλλο για σκληρό μαρκάρισμα.

82’ Γκοοολ  Σούτ Μαράντζα ασθενής απόκρουση από κοντά ο Κοντός θα κάνει το 5-1

91’ Γκοοολ  Πάσα του Χοχτούλα στον Μαράντζα που από κοντά θα νικήσει τον Κανέλλο και θα κάνει το 6-1.