Επιστροφή στις νίκες για την Παλαιοπαναγιά…

DSC_0007

ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ 0

ΑΕ ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ 1

Καλή για ένα ημίχρονο η ΑΕ Παλαιοπαναγιάς αν και το γκολ της νίκης ήρθε στο δεύτερο μέρος. Οι παίκτες του Σ. Σταυρόπουλου ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι  πιέζοντας την άμυνα της Ματαράγκας χάνοντας τέσσερις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, στο 25’ με τον Κοντό δεν πρόλαβε την πάσα του Πολονύφη, στο 30’ και στο 35’ δύο πανομοιότυπες φάσεις με το Σωτηρόπουλο να σουτάρει και την μπάλα να περνάει λίγο άουτ και στο 40’ με τον Πολονύφη να σουτάρει έξω από την περιοχή και να στέλνει την μπάλα άουτ. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου στο 55’’ήρθε το γκόλ για την Παλαιοπαναγιά όταν μετά από παράλληλη σέντρα του Πολονύφη ο Μαράντζας αποδέκτης της μπάλας κάνει ωραία ατομική προσπάθεια κερδίζει την κόντρα από τον τερματοφύλακα και πλασάρει σε κενή εστία κάνοντας το 0-1 που ήταν και το σκόρ του αγώνα. Στην συνέχει οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν  αλλά δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν φάσεις στη  περιοχή του Βίτσα.

Το φίλμ του αγώνα:

25’ Παράλληλη πάσα του Πολονύφη ο Κοντός δεν προλαβαίνει να στείλει την μπάλα στα δίκτυα

30’Σουτ Σωτηρόπουλου  έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ

35’ Ο Πολονύφης  στρώνει στο Σωτηρόπουλο σούτ  έξω από την περιοχή η μπάλα λίγο άουτ

40’ Σούτ έξω από την περιοχή του Πολονύφη η μπάλα αόυτ

55’ ΓΚΟΛ Παράλληλη πάσα Πολονύφη στο Μαράντζα ατομική προσπάθεια από αριστερά του δεύτερου μέσα στην περιοχή κερδίζει την κόντρα από τον τερματοφύλακα σουτάρει και σε κενή εστία κάνει το 0-1

75’ Απευθείας φάουλ του Πολονύφη η μπάλα χτυπάει στο τοίχος και κόρνερ .

ΑΕ Παλαιοπαναγιάς: Βίτσας, Γεωργακόπουλος, Ντζουμάνης, Θεοδωρόπουλος, Θανασιός, Σωτηρόπουλος, Μαράντζας, Θώδης(60’ Μπούζας), Κοντός, Πολονύφης, Τσιριμώκος(46’ Παπαδόπουλος Θ.),