Εύκολη νίκη για την ΑΕΜ με αντίπαλο τον Απόλλωνα Δοκιμίου.Φωτο-Ρεπορτάζ

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΜ με το ευρύ 5-0 επί του Απόλλων Δοκιμίου για την 4η αγωνιστική της Α΄κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 14΄με σουτ του Πιστιόλη 1-0.

Ο Γαβρίνας στο 30΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ θα στείλει τη μπάλα στο γαμα της εστίας του Δαράβαλη και θα κάνει το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και το 57΄ο Πιστιόλη με πλασέ θα σημειώσει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τρίτο για την ομάδα του κάνοντας το 3-0.

Τέσσερα λεπτά αργότερα και το 60΄με σουτ από το ύψος της περιοχής ο Μιχαλόπουλος θα ανεβάσει και άλλο τον δείκτη του σκορ σε 4-0.

Το τελικό σκορ θα διαμορφώσει με ωραία ατομική προσπάθεια η οποία θα ξεκινήσει λίγο κάτω από τη μεσαία γραμμή ο Κράνης ο οποίος θα περάσει και τον τερματοφύλακα και θα κάνει το 5-0.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Μεσολογγίου θα αγωνιστει εκτός έδρας στο Αντίρριο κόντρα στον τοπικό Ατρόμητο.

Διαιτητές της αναμέτρησης οι κ.κ Ζυγας, Τάκος και Βλαχοδήμος.

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Ανδρέας Καλαβριζιώτης) Δουλιώτης, Τριφιατης (77΄Ζαβιτσάνος), Αθανασόπουλος, Κράνης (Κουφός), Μπαλαμπάνης, Αυτζής, Πιστιόλης , Χαλαζιάς, Γαβρίνας, Μιχαλόπουλος (Βαρουχος Κ.), Πλαστήρα (77΄Νικολόπουλος).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ (Θόδωρος Λαυράνος) Δαράβαλης, Κοντοπάνος, Τσακανίκας, Μακρής, Τσόλκας, Δαλαγιώργος, Κορομηλάς, Νούλας, Αθανασίου, Αγγελης, Γεωργιάδης.