Εύκολη νίκη για τους παίδες του ΠΑΣ.Φωτο

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ  64-55

Άνετη επικράτηση της ομάδας Παίδων του ΠΑΣ Ναυπάκτου επί του Χαρίλαου Τρικούπη  το Σάββατο το απόγευμα  στο Κλειστό Γυμναστήριο Ναυπάκτου με σκορ 64-55.Οι παίκτες του Γιώργου Σταθάτου έδειξαν τις διαθέσεις του από το 1ο ημίχρονο που προηγήθηκαν με 18 πόντους διαφορά(44-26) και με μπροστάρη το Αλεξανδρή που σημείωσε 38 πόντους έλεγξαν το ρυθμό του αγώνα, πίεσαν στην άμυνα και έβγαλαν αρκετούς αιφνιδιασμούς στο ανοιχτό γήπεδο. Ίδια εικόνα και στο 2ο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να παίζουν ωραίο και να ανταμείβουν τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο. Επόμενη αναμέτρηση για τους παίδες είναι την Κυριακή 13/10 στις 14:00 με αντίπαλο τον Α.Ο Αγρινίου εκτός έδρας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: A 26-14, Β 18-12, Γ 11-11, Δ 09-18

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (Σταθάτος): Γούλας , Χασανάι 4, Πέτσας 6, Κακούσης , Κροκίδας , Τσοπανάς  , Τσιλιγιάννης 4 ,Σιαμάς , Αλεξανδρής 38(2), Σατλάνης  10, Στάικος 2 , Ζαμπάρας .