Εύκολο απόγευμα για Ναυπακτιακό…7η συνεχόμενη ήττα για τον Α.Ο. Λυγιάς

Εύκολο απόγευμα είχε ο Ναυπακτιακός το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο του  Ξηροπήγαδου με αντίπαλο τον Α.Ο. Λυγιάς  στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι δεν δυσκόλεψαν  ιδιαίτερα το Ναυπακτιακό και δέχτηκαν την έβδομη συνεχόμενη ήττα τους στο πρωτάθλημα. Τριάντα λεπτά χρειάστηκε η ομάδα της Ναυπάκτου να πετύχει μια ξεκάθαρη νίκη που της δίνει το δικαίωμα να σκέφτεται από νωρίς τον αγώνα της 8ης αγωνιστικής στο Παπαχαραλάμπειο με τον Όμηρο Νεοχωρίου.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν γρήγορα το σκόρ  μόλις στο 10’  ύστερα από σέντρα του Μυτιλήνη και δυνατή κεφαλιά του Θεοχάρη, το γρήγορο γκολ  έκανε πιο εύκολα τα πράγματα αφού έδιωξε το άγχος από τους παίκτες του Ναυπακτιακού,  έτσι στο 25’  θα γίνει το 0-2 όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μυτιλήνη η  μπάλα θα περάσει από όλους και στρωθεί στον Καλαβρουζιώτη που από κοντά θα προωθήσει τη μπάλα στα δίκτυα. Στο 31’ ο Καζανάς θα βρεί τον  Θεοχάρη που με σούτ στη κίνηση θα διαμορφώσει το τελικό 0-3.

Για τον Ναυπακτιακό διακρίθηκαν Θεοχάρης, Καλαβρουζιώτης, Μυτιλήνης και για τον Α.Ο. Λυγιάς Παπαγεωργίου , Καλτσής και Χασανάι.

Α.Ο. Λυγιάς: Παπαγεωργίου, Νικόπουλος Α., Βασιλόπουλος Φ., Λάμπρης, Θωμόπουλος, Καλτσής, Νικόπουλος Γ.(46′ Κατσώνης), Χασανάι, Φούντζουλας(60′ Κουκούτσης),Λάμπος (75′ Ραυτόπουλος), Νικόπουλος Β..

Ναυπακτιακός: Πεντσίνης, Καζανάς (Αδραχτάς), Πέκεζ, Καρτσακλής(70′ Θανασιός, Δημόπουλος, Γεωργακόπουλος, Καραγιάννης(60′ Σταυρόπουλος), Θεοχάρης, Καλαβρουζιώτης , Ψυχογιός , Μυτιλήνης.

Το φίλμ του αγώνα

10’Γκοοολ  Εκτέλεση κόρνερ Μυτιλήνη δυνατή κεφαλιά του Θεοχάρη η μπάλα στα δίκτυα.

14′ Σέντρα του Καραγιάννη κεφαλιά Μυτιλήνη άουτ.

25′ Κάθετη πάσα Γεωργακόπουλου στον Καλαβρουζιώτη από θέση τετ α τετ δεν μπορεί να νικήσει τον Παπαγεωργίου δεν μπορεί να νικήσει

26′ Γκοοολ Εκτέλεση κόρνερ του Μυτιλήνη η μπάλα περνά από όλους ο Καλαβρουζιώτης εξ’ επαφής στο δεύτερο δοκάρι την προωθεί τη μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία.

31′ Γκοολ Σέντρα του Καζανά από δεξιά συρτό σουτ στη κίνηση του Θεοχάρη στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Παπαγεργίου 0-3.

32 Εκτέλεση φάουλ του Καλτσή η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ από τη συμβολή των δοκών του Πετσίνη.

36′ Σουτ του Γεωργακόπουλου ο Παπαγεωργίου παραχωρεί κόρνερ.

42′ Συρτό σουτ του Καλαβρουζιώτη παραχωρεί κόρνερ ο Παπαγεωργίου στη κλειστή γωνία.

75’Ο Παπαγεωργίου πέφτει στα πόδια του Ψυχογιού και μπλοκάρει τη μπάλα.

82′ Ο Νικόπουλος Β. με σούτ μέσα από την μεγάλη περιοχή αναγκάζει τον Πετσίνη να κάνει την απόκρουση του αγώνα παραχωρώντας κόρνερ.

86′ Ατομική προσπάθεια του Ψυχογιού παράλληλη σέντρα δεν πρόλαβε ο Καλαβρουζιώτη να προωθήσει τη μπάλα στα δίκτυα.