Ηττήθηκε ο Φαέθων στο Αίγιο.

Την ήττα γνώρισε ο Φαέθων Αντιρρίου  στο Αίγιο από την Φιλαθλητική Λέσχη  Αιγίου με 64-53. Μετά από αυτή την απώλεια ο Φαέθων έχασε και την ευκαιρία να μείνει μόνος τρίτος στην βαθμολογία της Γ ΕΣΚΑ-Η μετά από 12 αγώνες.
Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο ξέφυγαν στο σκορ 32-17 ενώ στο 28΄ διεύρυναν το προβάδισμα σε 42-24. Με αντεπίθεση στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Φαέθων μείωσε σε 49-40 αλλά κακές επιθετικές επιλογές και άμυνα στέρησαν από τους Αντιρριώτες να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο.

Τα 10λεπτα: 18-10, 32-17, 47-32, 64-53.
Φ.Λ.ΑΙΓΙΟΥ (Κωσταρίδης): Σαϊτης 4, Σιαβελής, Τρίγκας 18, Κοσσάρας 2, Κατσίκας , Τσεκούρας 2, Σωτηρόπουλος 14, Ξυλιάς 11 (1), Κωστόπουλος 4, Γεωργιτσόπουλος 2, Λαγόγιαννης , Παληοθόδωρος 5.
ΦΑΕΘΩΝ(Ζάκκας): Ραγκαβάς Β., Κατσούδας 4, Μεσσήνης 6, Ευθυνιόπουλος 8, Βελλής 3, Καραχάλιος 16 (3), Πύργας 2, Κυρίτσης, Διαμάντης 13, Τσάκος, Δελημάρης 1.