ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

Την ήττα γνώρισε το παιδικό του ΠΑΣ Ναυπάκτου, για την 3η αγωνιστική της Β’ φάσης του πρωταθλήματος παίδων της ΕΣΚΑΒΔΕ, το Σάββατο στην Πρέβεζα με αντίπαλο την αήττητη ομάδα του ομίλου, Νικόπολη Πρέβεζας. Τα παιδιά του ΠΑΣ έμειναν κοντά στο σκορ στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα, η πίεση όμως των γηπεδούχων ήταν ασφυκτική και τα συνεχόμενα λάθη τους έδωσαν προβάδισμα 15 πόντων στο ημίχρονο, 35-20. Το 3ο δεκάλεπτο δεν ήταν καθόλου καλό για την ομάδα του ΠΑΣ, όπου παραδόθηκε στην ανωτερότητα της ομάδας της Πρέβεζας με την διαφορά να εκτοξεύεται στους 34 πόντους. Το 4ο δεκάλεπτο διαδικαστικού χαρακτήρα με τους δυο προπονητές να χρησιμοποιούν όλους του παίχτες με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 71-44.

Επόμενη σημαντική αγωνιστική το Σάββατο 23/03/2019 στο κλειστό Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου στις 14:00 με αντίπαλο την ομάδα της Γ.Ε.Αγρινίου, όπου με νίκη τα παιδιά του ΠΑΣ διατηρούν τις ελπίδες για την 2η θέση του ομίλου.

ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ – ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ  71-44

Δεκάλεπτα: Α 14-11 Β 21-09 Γ 26-07 Δ 10-17

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ(Ζησιμόπουλος Θ.) Ντάλλας Φ. 5, Καπετανάκης Α. 3, Κάπο Ο., Χολέβας Ι. 2, Βελέντζας Κ. 2, Μίχος Ι. 22(4),  Σταμάτης Π. 2, Κωτσόπουλος Ι., Κουφογιάννης Β. 1, Σταμούτσος Β. 2, Μαντζαρίνης Α. 3(1), Αναγνωστόπουλος Φ. 2.