Ισόπαλη η Παλαιοπαναγιά με την Πεντάλοφο…

ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑ 2

ΑΕ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 2

Σε ένα πολύ δύσκολο αγωνιστικό χώρο λόγω της έντονης βροχόπτωσης  Παλαιοπαναγιά και Πεντάλοφος αναδείχτηκαν ισόπαλες με 2-2 προσφέροντας πολύ καλό θέαμα. Το παιχνίδι ξεκίνησε με δύο πολύ γρήγορα γκολ στο 90’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βασιλείου που θα βάλει τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ. Δύο λεπτά αργότερα  οι γηπεδούχοι θα κερδίσουν πέναλτι την εκτέλεση θα αναλάβει ο Κοντός και θα φέρει το παιχνίδι στα ίσα.Στο 20’ ο Πετράκης θα δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του με σούτ μέσα στη μεγάλη περιοχή. Στο 38’ ο διαιτητής του αγώνα θα αποβάλει από τον αγωνιστικό χώρο τον  προπονητής της Πενταλόφου κάτω από διαμαρτυρίες.  Το 2-1 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι θα φτάσουν στην ισοφάριση στο 62’ ύστερα από καταχτυπημένο φάουλ του Κάκκου και ωραία κεφαλιά του Κούσουλα. Στο 81’ η Παλαιοπαναγιά θα χάσει μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί εκ νέου αλλά το σουτ του Μπρούμα θα περάσει άουτ.  Πολλά παράπονα έχουν οι γηπεδούχοι για την διαιτησία ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο.

Παλαιοπαναγιά: Κοντοχρήστος, Ντζουμάνης, Γεωργακόπουλος (65’Χοχτούλας), Μπρούμας, Σωτηρόπουλος, Χαρακίδας, Μαράντζας, Παπαδόπουλος, Κοντός, Πετράκης, Κατσάμπας(73’Δρόσος).

Α.Ε. Πενταλόφου: Κούσουλας, Αγγελής, Μόκκας, Κουτρούλης, Κούσουλας, Κάκκος, Κουκουρδέλης, Μuca L., Βασιλείου,Μιχαλόπουλος, Σταθελάκης(57’ Muca).

Το φιλμ του αγώνα:

9’ Γκοοολ Ο Μαράντζας θα ανατρέψει τον Κούσουλα ο διαιτητής θα καταλογίσει πέναλτι, την εκτέλεση θα αναλάβει ο Βασιλείου και θα κάνει το 0-1.

11’ Γκοοολ Ο Βασιλείου  θα ανατρέψει τον Κοντό ο διαιτητής θα καταλογίσει πέναλτι την εκτέλεση θα αναλάβει ο  Κοντός και φέρει το  παιχνίδι στα ίσα.

20’ Γκοοολ Εκτέλεση κόρνερ από τον Κοντό άσχημο διώξιμο η μπάλα στρώνετε στον Πετράκη που με σούτ μέσα στην περιοχή θα κάνει το 2-1.

24’ Κάθετη πάσα του Χαρακίδα σουτ του Κοντού η μπάλα κοντράρει στον Κούσουλα.

34’ Συρτό σουτ του Σταθελάκη αποκρούει ο Κοντοχρήστος.

47’ Φάση διαρκείας  σουτ  του Πετράκη χάνει τη μπάλα ο τερματοφύλακας νέο σούτ του Κοντού η μπάλα κοντράρει στον Κούσουλα και απομακρύνεται.

59’ Σουτ του Κάκκου δεν μπορεί να μπλοκάρει ο Κοντοχρήστος νέο σουτ του Muca η μπάλα χτυπάει στον τερματοφύλακα και καταλήγει κόρνερ.

62’ Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου κεφαλιά του Κούσουλα η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι  2-2

81’ Εκτέλεση φάουλ του Χαρακίδα η μπάλα περνάει από πολλά πόδια σουτ του Μπρούμα η μπάλα άουτ.

87′ Εκτέλεση φάουλ από δεξιά κεφαλιά ο Κούσουλας η μπάλα στα δίκτυα στη φάση αυτή οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για επιθετικό φάουλ πάνω στο Κοντοχρήστο αλλά και ότι ο σκόρερ βρισκόταν σε θέση οφ σάιντ.

92′ Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για ανατροπή πάνω στο Δρόσο μέσα στη περιοχή.