Ισόπαλος με Παναιγιάλειο ο Ναυπακτιακός.Ρεπορταζ

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 1

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ 1

Ισόπαλος αναδείχθηκε ο Ναυπακτιακός Αστέρας απέναντι στον Παναιγιάλειο στο ντέρμπι του 9ου ομίλου της ΓΈθνικής. Ο Παναιγιάλειος σε μια αντεπίθεση κατάφερε να φτάσει πρώτος στο γκολ με τον Χριστόπουλο. Ο Ναυπακτιακός προσπαθούσε να βρει διασρόμους στην πολυπρόσωπη άμυνα των φιλοξενούμενων κάτι που κατάφερε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου φτάνοντας στο γκολ με τον Νάκα. Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται στην φάση του 62′ όταν ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι και σταμάτησε την προσπάθεια του Ευαγγέλου που στην εξέλιξη της κατέληξε με γκολ για τον παίκτη του Ναυπακτιακού Αστέρα. Το άγχος της πρεμιέρας στέρησε από τον Ναυπακτιακό το τρίποντο της νίκης όμως έδειξε καλά στοιχεία. Εδώ πρέπει να σημειώσουμε οτι αγωνίστηκε χωρίς Θεοχάρη , Παπανδρέου που είχαν θέση βασικού στα τελευταία φιλικά , αλλά και χωρίς τον Εσκουντέρο που σιγά σιγά μπαίνει σε πιο έντονους ρυθμούς.

Στα αξιωσημείωτα της αναμέτρησης ήταν ότι η σέντρα και στην έναρξη και στο ημίχρονο έγινε από την ίδια ομάδα και αυτή ήταν ο Ναυπακτιακός καθώς το διαιτητικό τρίο υπέπεσαι σε ένα απίθανο λάθος δημιουργόντας κουβεντούλα στην εξέδρα και στους λιγοστούς που βρέθηκαν σε αυτή και δεν ήταν πολλοί λόγω της πανδημίας αλλά άνθρωποι των δύο ομάδων και όσοι γενικά προβλέπονται σύμφωνα με τις αποφάσεις της πολιτείας.

Τώρα ο Ναυπακτιακός αγωνίζεται στην Πάτρα με αντίπαλο την Θύελλα Πατρών.

Δείτε ολόκληρο τον αγώνα :

Ναυπακτιακός : (Τομπάζης): Δρακόπουλος,Μπατσής,Καλαμπόκας,Ευαγγέλου,Γιαννόπουλος,Τεγούσης, Γκέτσι ,Κονίδας,Μπλέτσας,Νάκα, Μεσίνι (46′ Μπίντσης) .

Παναιγιάλειος: Αθανασόπουλος, Κουραχάνης,Καφεντζής, Μήτσης(81′ Παπασπηλιώπουλος),Παπαδόπουλος,Μαυρόπουλος,Μπούνας,Λιάτος Σκούτας(70′ Καραμπούλας),Γκάτσης,Χριστόπουλος.

Διαιτητής ο κ. Αθανασίου  με βοηθούς τον κ. Μάνο και κ. Νούσια.

Το φιλμ του αγώνα:

5’Εκτέλεση φάουλ του Νάκα κεφαλιά προς τα πίσω του Παπαδόπουλου η μπάλα κόρνερ.

6’ Εκτέλεση κόρνερ του Νάκα η άμυνα διώχνει σε κόρνερ.

6’ Ο Μπλέτσας από κοντά δεν θα μπορέσει να νικήσει τον τερματοφύλακα Αθανασόπουλο.

27’ Εκτέλεση φάουλ του Νάκα θα διώξει ο Παπαδόπουλος.

31’ ΓΚΟΛ Ο Χριστόπουλος μετά από ωραία αντεπίθεση και πάσα του Γκάτση θα βγει ωραια μπαλιά στον Χριστόπουλο που υπο πίεση θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα 0-1

35’ Νέα αντεπίθεση για τον Παναιγιάλειο ο Χριστόπουλος  θα βρει τον Μπούνα ο οποίος δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Δρακόπουλο.

39’ Σουτ του Γκάτση η μπάλα χωρίς να απειλήσει τον Δρακόπουλο άουτ.

42΄Πάσα του Κονίδα στον Γκέτσι σουτ στην κίνηση εντυπωσιακά ο Αθανασόπουλος  σε κόρνερ.

43’ Κόρνερ του Νάκα κεφαλιά του Γιαννόπουλου η μπάλα άουτ.

45΄Κόρνερ του Νάκα η μπάλα περνάει από όλους πλάγιο.

46’ ΓΚΟΛ Ο Στέλιος Νάκα με το ξεκίνημα θα ανοίξει το σκορ για τον Ναυπακτιακό 1-1.

47’ Σέντρα από δεξιά κεφαλιά του Γκέτσι μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

52’ Σουτ του Γκέτσι κοντράρει πάνω στον αμυντικό ο Γκέτσι ζητάει πέναλτι.

53΄Κόρνερ του Νάκα κεφαλιά του Γιαννόπουλου η μπάλα άουτ΄

55’Μπροστινή μπαλιά για τον Μπλέτσα θα προλάβει ο Αθανασόπουλος.

62’ Θα σταματήσει η φάση για τον Ναυπακτιακό ως οφ σάιντ την ώρα που Ευαγγέλου έβγαινε σε θέση τετ α τετ και μάλιστε έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

65’ Εκτέλεση φάουλ η μπάλα θα πάει στο Γκάτση που κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στην αγκαλιά του Δρακόπουλου.

77’ Ο Μπλέτσας θα πέσει μέσα στην περιοχή  μετά από επαφή ο διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

78’ Ο Γκέτσι ωραίο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα θα περάσει άουτ.

83’ Σουτ του Γκάτση μέσα από την μεγάλη περιοχή θα μπλοκάρει ο Δρακόπουλος.