Καθάρισε ο Πετράκης…Μεγάλη νίκη για το Τρίκορφο.

Μεγάλη νίκη για την Α.Ε. Τρικόρφου πήρε την νίκη μέσα στο Λουτρό και ανέβηκε στο πίνακα της βαθμολογίας κάνοντας για ακόμη μια φορά την ανατροπή μόνο που αυτή την φορά είχε αίσιο τέλος.Το Τρίκορφο βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γκολ που πέτυχε ο Νίκας, αντέδρασε όμως τρία λεπτά αργότερα με τον Δεδότση που με κεφαλιά έκανε το 1-1.Μετά το 1-1 η ομάδα του Τρικόρφου είχε τον έλεγχο του αγώνα και τις ευκαιρίες να πετύχει κι άλλα τέρματα. Την λύση έδωσε όμως ο Γιώργος Πετράκης μετά από Ασιστ του Δεδότση ξεπέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και τον τερματοφύλακα κάνοντας το 1-2.

Το φιλμ του αγώνα:

7’ Γκολ Σέντρα Παγώνη από δεξιά η μπάλα στο Νίκα μέσα στην περιοχή σουτάρει στην δεξιά γωνία και κάνει το 1-0

10’ Γκολ Κλέψιμο της μπάλας στο κέντρο η μπάλα καταλήγει στο Φλέγγα Ι. σεντράρει και ο Δεδότσης με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.

13’Εκτλέλεση φάουλ από το Φλέγγα Γ. η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό Γ.

30’Εκτέλεση φάουλ από Φλέγγα Ι. καρφωτή κεφαλιά Φλέγγα Γ. εντυπωσιακή απόκρουση ο Σερπάνος.

60’Ωραία πάσα Πετράκη στον Κυρίτση Γ. σουτάρει δυνατά μπλοκάρει ο Σερπάνος.

73’Φάουλ από Φλέγγα Β. κεφαλιά Φλέγγα Γ. λίγο άουτ.

74’ Τετ α τετ του Παγώνη πλασάρει η μπάλα άουτ.

77’Σουτ στην κίνηση του Παγώνη απόκρουση του Φλωρόπουλου ο Γεωργίου στην επαναφορά δεν πρόλαβε να κάνει το γκολ για το Λουτρό.

88’Γκοοοολ  Ασιστ Δεδότση σε Πετράκη που πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και το τερματοφύλακα και με πλασέ έκανε το 1-2 για το Τρίκορφο

90’Φαουλ του Παγώνη απόκρουση Φλωρόπουλου.