Καταιγιστικός ο Ναυπακτιακός πέτυχε την πρώτη του νίκη απέναντι στην Θύελλα.

Την νίκη απέναντι στην Θύελλα Πατρών πήρε ο Ναυπακτιακός Αστέρας με 2-5 . Η ομάδα του Δημήτρη Τομπάζη ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Νάκα μόλις στο 4’. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και κέρδισαν πέναλτι σε μια φάση που οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν με διαμαρτυρίες όμως ο Δρακόπουλος μίλησε και απέκρουσε και έσωσε τον Ναυπακτιακό από την ισοφάριση. Λίγο αργότερα όμως οι γηπεδούχοι θα ισοφαρίσουν με ωραία προσπάθεια του Ντίνου όμως λιγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Ναυπακτιακός με τον Σταυρόπουλο  θα πάρει ξανά κεφάλι στο σκόρ . Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν παράσταση για ένα ρόλο με τον Νάκα  με το ξεκίνημα  και λίγο αργότερα θα κάνει το 1-3. Ο Σταυρόπουλος με ένα εξαιρετικό γκολ θα κάνει το 1-4 στο 49 και ο εξαιρετικός για ακόμη ένα παιχνίδι Νάκα θα σημειώσει ακόμη ένα γκολ πετυχαίνοντας  το 5ο για τον Ναυπακτιακό και το τρίτο προσωπικό του. Στο 81 ο Τσίγκρηλας θα μειώσει σε 2-5 για την Θύελλα.   Ο Ναυπακτιακός αν και έμεινε με παίκτη λιγότερο δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα για να φτάσει στην πρώτη του όπως εξελίχτηκε το παιχνίδι εύκολη νίκη.

Θύελλα Πατρών: Σιδέρης, Παναγόπουλος, Αδαμόπουλος, Τσιγρήλας,Δημητρίου,Αγουρίδης,Κατριβέσης , Πανίτσας, Ντίνος,Κωνσταντινίδης, Αγγελής.

Ναυπακτιακός: Δρακόπουλος, Καζανάς, Μπατσής, Ευαγγέλου, Καντάνης,Γκέτσι,Κονίδας,Μπλέτσας, Νάκα, Σταυρόπουλος.

Διαιτητής ο κ. Παπαγεωργακόπουλος,Μαυροκορδόπουλος, Στέλιος.

Δείτε ξανά το παιχνίδι:

Το φίλμ του αγώνα:

2’ Σέντρα από δεξιά θα μπλοκάρει ο Σιδέρης

4’ Με κοντινό πλασέ ο Νάκκας θα κάνει το 0-1 για τον Ναυπακτιακό

10’ Ο Κονίδας έξυπνα θα γυρίσει στον Δρακόπουλο πριν δημιουργηθεί φάση στην περιοχή.

14’ Επικίνδυνη σέντρα από αριστερά για την Θύελλα θα περάσει παράλληλα με την εστία του Δρακόπουλου

21΄Ωραίο σουτ του Νάκκα έξω από την περιοχή η μπάλα λίγο άουτ.

24’Εκτέλεση φάουλ του Νάκκα θα  απομακρύνουν οι αμυντικοί.

25’ Ο διαιτητής θα καταλογίσει πέναλτι για την Θύελλα , εκτελεστής ο Αδαμόπουλος θα αποκρούσει ο Δρακόπουλος.

29’ Σουτ στην κίνηση του Νάκα θα αποκρούσει ο Σιδέρης.

33’ Εκτέλεση φάουλ του Νάκα η μπάλα στην περιοχή θα απομακρύνουν οι αμυντικοί

36’ ΓΚΟΛ Ο Ντίνος με κεφαλιά θα νικήσει τον Δρακόπουλο και θα κάνει το 1-1,

37’ Σουτ από κοντά του Μπλέτσα η μπάλα άουτ.

43’ ΓΚΟΛ Ο Σταυρόπουλος θα προλάβει τον Σιδέρη και θα κάνει το 1-2.

46’ΓΚΟΛ Ο Νάκα με σουτ θα κάνει το 1-3

48’ Ο Γκέτσι θα σκοράρει όμως η

49’ ΓΚΟΛ Ο Σταυρόπουλος με σουτ  κάνει το 1-4.

50’ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ευαγγέλου αποβάλλεται από το παιχνίδι.

52’ Εκτέλεση φάουλ του Παπανικολάου η μπάλα λίγο άουτ.

56΄Ο Δρακόπουλος πάλι σε ετοιμότητα θα προλάβει τον Ντίνο και θα μαζέψει την μπάλα.

57’ Χατ τρικ από το Νάκα 1-5 ο Ναυπακτιακός Αστέρας.

59’ Ο Ντίνος με κεφαλιά θα στείλει την μπάλα άουτ.

81’ Ο Τσιγκρήλας θα μειώσει σε 2-5.

87’ Ο Ντίνος θα φύγει μόνος ο βοηθός θα σταματήσει κάτω από έντονες διαμαρτυρίες την φάση ως οφ σάιντ.