Κύπελλο ΕΠΣΝΑ:3-0 ο Απόλλων Δοκιμίου τον Αλυζιακό Μύτικα

Περισσότερα γκολ θα μπορούσε να σημειώσει ο Απόλλων Δοκιμίου απέναντι στον Αλυζιακό Μύτικα.Με αιχμή του δόρατος τον Κοντοπάνο που έκανε ότι ήθελε την άμυνα των αντιπάλων το σκορ σταμάτησε στο 3-0.

27‘ Ο Κοντοπάνος ξεφεύγει από τον Παβέλη κάνει το πλασέ λίγο άουτ

33′ Πάσα Ζαχαράκη στον Κοντοπάνο αυτός σουτ λίγο άουτ

38′ Σέντρα Θώδη στον Κοντοπάνο που κάνει το σουτ αποκρούει ο Σακουφάκης και στην επαναφορά ο Κοντοπάνος πάλι κάνει κεφαλιά στο κάθετο δοκάρι και άουτ

48′ Ο Τριποτσέρης βρίκσεται μόνος στην περιοχή του Δοκιμίου κάνει πλασέ και ο Βασιλόπουλος αποκρούει

49′ Γκοοολ 1-0 Ο Κορομηλάς Χ. φεύγει πίσω από την άμυνα και μόνος απέναντι στον Σακουφάκη πλασάρει εύστοχα

59′ Φάουλ Χατάρα μπλοκάρει ο Βασιλόπουλος

60′ Ο Κοντοπάνος ξεφεύγει ακόμη μια φορά από την άμυνα των αντιπάλων κάνει παράλληλη σέντρα αλλά οι συμπαίκτες του δεν καταφέρνουν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα

64′ Σουτ Ζαχαράκη αποκρούει ο Σακουφάκης

66′ Ο Κοντοπάνος ξεφεύγει ξανά από τους αμυντικούς βγαίνει μόνος με τον Σακουφάκη κάνει το πλασέ και ο τερματοφύλακας του Μύτικα αποκρούει σε κόρνερ

71′ Γκοοολ 2-0 Ο Κορομηλάς Χ. μόνος απέναντι στον Σακουφάκη πλασάρει εύστοχα

73′ Ο Αλυζιακός μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολ΄ςη με β’ κίτρινης του Κατσαμπίρη για σκληρό φάουλ

80′ Ο Κατσαούνης Δ. εκτελεί φάουλ και η κεφαλιά του Κατσαούνη Κ καταλήγει λίγο άουτ

88′ Γκοοολ 3-0 Ο Κορομηλάς Χ. πασά στον Τσακανίκα και αυτός με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

Απόλλων Δοκιμίου: Βασιλόπουλος, Τσακανίκας, Καραγκούνης, Γαρούφης, Διονυσάτος (89′ Αφαλωνιάτης), Κορομηλάς Φ., Σταματελάτος, Θώδης, Κορομηλάς Χ., Κοντοπάνος, Ζαχαράκης (81′ καραμήτρος)

Αλυζιακός Μύτικα: Σακουφάκης, Σκαρογιάννης, Κατσαμίρης, Χατζάρας, Δράκας, Παβέλης, Αποστολάκης Σ., Κατσαούνης Δ., Τριποτσέρης, Παλμπάς (79′ Κατσαούνης Κ.), Γεωργαλής