Μαγική εμφάνιση για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο (Βίντεο)

ΡΕΚΟΡ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΕΚΑΝΕ Ο EΛΛΗΝΑΣ ΑΣΟΣ – AΓΓΙΞΕ ΤΟΥΣ 40 ΠΟΝΤΟΥΣ

Απέναντι στους Ουίζαρντς ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επεφύλασσε μια μαγική εμφάνιση.

Ο Έλληνας άσος άγγιξε τους 40 πόντους, πέτυχε 39, έκανε ρεκόρ καριέρας, και γνώρισε την αποθέωση από τους φίλους των Μπακς. Ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 39 πόντους με 12/19 σουτ, 15/17 βολές, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και όλα αυτά σε 33 λεπτά συμμετοχής με τον Τζέισον Κιντ να τον αποσύρει από το παιχνίδι περίπου έξι λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Με τέτοια εμφάνιση από τον Γιάννη οι Μπακς δεν θα μπορούσαν να κάνουν κάτι άλλο από το να φτάσουν σε μια εύκολη επικράτηση 123-96.

Εξαιρετική εμφάνιση έκανε και ο Γουέστμπρουκ. Τριπλ-νταμπλ απέναντι στους Σέλτικς σταματώντας τους 45 πόντους, 11 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 1 κλέψιμο με τη Θάντερ να φτάνουν στη νίκη 117-112 εκτός έδρας.

Οι Σέλτικς έκαναν μια καλή αρχή αλλά δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα όταν ο Γουέστμπρουκ ξύπνησε.

Με ένα σερί έφερε τη Θάντερ μπροστά στο σκορ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και θα το έκανε και πάλι προς το τέλος του αγώνα όταν με άλλο ένα σερί 10-0, εκ των οποίων πέτυχε τους οκτώ πόντους, και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.