Μεγάλη νίκη και ανατροπή για το Προμηθέα

Ο Προμηθέας αν και καλύτερος βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 53’.Δυσκολεύτηκε να βρει χώρους διότι η ομάδα του Ευηνοχωρίου μετά το γκολ έπαιξε με το μυαλό στην άμυνα και προσδοκούσε με αντεπιθέσεις να πετύχει κι άλλο τέρμα.Όμως μετά την αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 72’ του Γεωργίου ο Προμηθέας πίεσε πιο πολύ και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια, στο 79’ μετά το λάθος του τερματοφύλακα το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Αποστολόπουλος έκανε το 1-1

Στο 80’ μετά την δεύτερη αποβολή για το Ευηνοχώρι στο 80’ του Μπαλαμπάνη η Ένωση χάνει την ευκαιρία με τον Πιστιόλη να πάρει πάλι κεφάλι στο σκορ με εξαιρετικό σουτ λίγο κάτω από κέντρο του γηπέδου.¨όμως ο Προμηθέας στις καθυστερήσεις του αγώνα μετά από πάσα του Αχτύπη στον Δαδάνη που από την γωνία της μεγάλης περιοχής έκανε ωραία σου δίνοντας την νίκη στην ομάδα του.

Σε λίγη ώρα θα παρακολουθήσετε τα γκολ και τις φάσεις του αγώνα.

Το φιλμ του αγώνα:

3’Σουτ Ζέλιος Π. η μπάλα άουτ.

17’Λάθος διώξιμο της άμυνας παραλίγο να εκμεταλλευτεί την φάση ο Αχτύπης και να κάνει το 1-0.

20’Σέντρα Αποστολόπουλου κεφαλιά Παπαναστασίου η μπάλα άουτ.

40’Σουτ Πιστιόλη μέσα στην περιοχή η μπάλα άουτ.

44’Σουτ Πιστιόλη απόκρουση τερματοφύλακα.

48’Απευθείας εκτέλεση φάουλ από καλή θέση κόντρα στους αμυντικού και απομακρύνεται.

53’Γκοοολ Σέντρα Πιστιόλη σύγχυση στην περιοχή χάνει την μπάλα ο τερματοφύλακας σε κενό τέρμα ο Κατσαβοχρήστος 0-1.

56’Σέντρα Αχτύπη κοντράρει η μπάλα δεν προλαβαίνει ο Γερετσιάν να κάνει το 1-1.

72’Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου.

79’Γκοοολ Γέμισμα στην περιοχή χάνει την μπάλα ο τερματοφύλακας θα το εκμεταλλευτεί ο Αποστολόπουλος και κάνει το 1-1.

80’Δεύτερη κίτρινη στον Μπαλαμπάνη.

86’Βαθιά μπαλιά στον Πιστιόλη μακρινό ωραίο σουτ η μπάλα λίγο άουτ.

93’Αχτύπης πασάρει στον Δαδάνη διαγώνιο συρτό σουτ από την γωνία της μεγάλης περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

Προμηθέας:Χασαπογιάννης,Τριώτης,Σπυρόπουλος,Παπαναστασίου(75’Καραπαππάς),Ζέλιος Π.(58’Zέλιος Ν.),Κωνσταντάρας,Αχτύπης,Δαδάνης,Μάνθος(76 Ζέλιος Κ.),Γιερετσιάν,Αποστολόπουλος.

Ένωση Ευνοχωρίου:Γιάντσιος,Παπουτσόπουλος,Σχώρης,Κωνσταντινόπουλος,Μπαλαμπάνης,Αποστολόπουλος Χ.,Γεωργίου,Karaivanov (89’Γονής),Κατσαβοχρήστος (84’ Ντιακονοφ),Πιστιόλης,Παπάς.