Με γκολ του Κονίδα και του μαέστρου Εσκουρέδο πήρε ακόμη ένα τρίποντο ο Ναυπακτιακός.

ΔΕΙΤΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 2

ΠΑΛΛΞΟΥΡΙΑΚΟΣ 0

Ένας εκπληκτικός Ναυπακτιακός για ακόμη ένα παιχνίδι επέβαλε τον ρυθμό του από νωρίς όμως θα μπορούσε να έχει κάνει τα πράγματα πιο εύκολα αν ήταν πιο εύστοχος. Έχασε απίστευτες ευκαιρίες με Νάκα και Θεοχάρη όμως ευτύχησε να σημειώσει γκολ στο 42′ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Νάκα και εξαιρετική κεφαλιά του Κονίδα . Στην επανάληψη και την στιγμή που οι φιλοξενούμενοι πίστεψαν οτι μπορεί να φύγουν με θετικό αποτέλεσμα μίλησε ο Εσκουρέντο που με απευθείας εκτέλεση φάουλ καθάρισε το παιχνίδι.

Το φιλμ του αγώνα:

4’Εκτέλεση κόρνερ του Νάκα κεφαλιά του Θωμόπουλου η μπάλα άουτ.

7′ Μπροστινή μπαλιά για τον Μπλέτσα θα προλάβει ο τερματοφύλακας.

10’Σουτ του Γκέτσι στην κλειστή γωνιά του τερματοφύλακα ο οποίος θα μπλοκάρει.

19′ Εκτέλεση φάουλ του Νάκα κεφαλιά του Θωμόπουλου κόρνερ.

20’Σουτ του Θεοχαρη εντυπωσιακά ο Μωραΐτης σε κόρνερ.

21′ Εκτέλεση κόρνερ του Νάκα σύγχυση στην περιοχή κοντινό σουτ του Θεοχαρη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι – απίστευτη ευκαιρία για τον Ναυπακτιακό.

24′ Σουτ του Γκέτσι μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα λίγο άουτ.

26′ Εκτέλεση φάουλ λίγο κάτω από την μεσαία γραμμή εύκολα ο Δρακόπουλος.

30′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Νάκα που σε κενή εστία θα πλασάρει άουτ.

32′ Στην επίθεση ξανά ο Ναυπακτιακός συρτή σέντρα του Γκέτσι θα διωξει η άμυνα.

37′ Σουτ του Νάκα μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα ψηλά αουτ.

42’ΓΚΟΛ Εκτέλεση φάουλ του Νάκα κεφαλιά του Κονίδα η μπάλα στα δίκτυα 1-0.

44′ Δυνατό συρτό σουτ του Γκέτσι θα μπλοκάρει ο Μωραΐτης.

48’Εκτέλεση φάουλ του Νάκα κεφαλιά του Κονίδα η μπάλα λίγο άουτ.

51′ Ακόμη μια χαμένη ευκαιρία για τον Ναυπακτιακό αυτή την φορά ο Σταυρόπουλος απέναντι από τον τερματοφύλακα θα στείλει την μπάλα άουτ.

52′ Αντεπίθεση για τον Παλληξουριακό συρτή σέντρα θα μπλοκάρει ο Δρακόπουλος.

54΄Οι φιλοξενούμενοι θα εκτελέσουν έξυπνα ένα φάουλ ο Δρακόπουλος θα βγει και θα κερδίσει φάουλ.

68′ Σουτ του Καζανά ο Ναυπακτιακός θα ζητήσει πέναλτι για χέρι αμυντικού των φιλοξενούμενων.

73΄Μακρινό έξυπνο σουτ του Μπατσή η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

82′ ΓΚΟΛ Ο Εσκουρέντο με απευθείας εκτέλεση φάουλ θα κάνει το 2-0 για τον Ναυπακτιακό Αστέρα

85′ Σουτ του Εσκουρέντο η μπάλα λίγο άουτ.

Παλληξουριακός: (Ζεβός): Μωραΐτης, Νεστερένκο, Πολυδωράτος,Λουλουδάς, Λυκούδης, Πολλάκης(75′ Μουρελάτος), Καραϊ (60’Μακρίδης), Μπράτι(86’Σιμωτάς), Βιτωράτος(60’Ρεμούντης), Κουκοβίνος, Ignat.

Ναυπακτιακός :(Τομπάζης): Δρακόπουλος, Καζανάς,Μπατσής,Θωμόπουλος,Τεγούσης,Γκέτσι,Κονίδας(65΄Μπίντσης), Μπλέτσας, Νάκας, Σταυρόπουλος.