Με το κεφάλι ψηλά ο Παναιτωλικός στην Τούμπα

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε απόψε ο Παναιτωλικός από τον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, παρά την προσπάθεια που κατέβαλε. Ο Σφιντέρσκι με κεφαλιά στο 27’ άνοιξε το σκορ και ο Μίσιτς με σουτ στο 76’ έκανε το 2-0. Ο Παναιτωλικός, που είχε ικανοποιητική παρουσία και ευκαιρίες να σκοράρει νωρίτερα, μείωσε τελικά με ωραίο σουτ του Ντάλσιο στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Γιαννούλης, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Εσίτι, Αουγκούστο, Λημνιός, Πέλκας (79’ Ζαμπά), Μπίσεσβαρ (61’ Μίσιτς), Σφιντέρσκι (67’ Άκπομ).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κνετ, Λιάβας, Γιοβάνοβιτς, Μαλής, Σανιά, Λουσέρο (75’ Τσιγγάρας), Ντάλσιο, Ρομάν (68’ Ντουάρτε), Φυτόπουλος (46’ Μιμίτο), Ντίας, Μπαΐροβιτς.