Νέα ήττα για την Α.Ε. Τρικόρφου…Φωτό – ρεπορτάζ

dokimi-trikorfoΠολύ καλό παιχνίδι και  η αναμέτρηση Απόλλων Δοκιμίου με την ουραγό Α.Ε.Τρικόρφου που ζήτησε με την προσπάθεια που κατέλαβε στον αγωνιστικό χώρο θετικό αποτέλεσμα αλλά δεν τα κατάφερε. Η Α.Ε. Τρικόρφου βρέθηκε να χάνει με 2-0 αλλά με αυτογκόλ του Γαρούφη και γκολ του Μυλωνά έφερε τα παιχνίδι στα ίσια. Οι γηπεδούχοι όμως αντέδρασαν και με δύο γκολ του Αφαλιωνάκη στο 65’ και 72’  πήραν την νίκη. Ο Απόλλων Δοκιμίου είχε την ευκαιρία να αυξήσει κι άλλο τον δείκτη του σκορ αλλά ο Φλωρόπουλος είπε όχι και απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Κορομηλάς.

Το φιλμ του αγώνα:

14’ ΓΚΟΛ 1-0. Κόρνερ του Κορομηλά Φ., κεφαλιά του Αθανασίου και η μπάλα στα δίχτυα.

17’ ΓΚΟΛ 2-0. Ο Αφαλωνιάτης με λόμπα κρεμάει τον Φλωρόπουλο και ζευγαρώνει τα τέρματα του Απόλλωνα.

35’ ΓΚΟΛ 2-1. Ο Γαρούφης με κεφαλιά σημειώνει αυτογκόλ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Πετράκη.

36’ ΓΚΟΛ 2-2. Ο Μυλωνάς με πλασέ ισοφαρίζει ύστερα από παράλληλη πάσα του Μυτηλήνη Σ.

40’ Σουτ του Ζαχαράκη λίγο άουτ.

45’ Σουτ του Αφαλωνιάτη μέσα από την περιοχή, λίγο άουτ.

65’ ΓΚΟΛ 3-2. Κόρνερ του Κορομηλά Α., σουτ του Αφαλωνιάτη από πλάγια θέση και ο Απόλλωνας παίρνει ξανά το προβάδισμα.

70’ Φοβερό σουτ του Ζαχαράκη αποκρούει εντυπωσιακά στο «Γ» ο Φλωρόπουλος.

72’ ΓΚΟΛ 4-2. Με κεφαλιά του Αφαλωνιάτη από κόρνερ του Κορομηλά Α.

75’ ΠΕΝΑΛΤΥ. ΑΝΑΤΡΟΠΉ ΤΟΥ Αφαλωνιάτη από τον Μυλωνά Χ., το πέναλτι εκτελεί ο Κορομηλάς Α. και απέκρουσε ο Φλωρόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασιλόπουλος, Κρανιάς, Αλπέντζος, Γαρούφης, Νταλαπέρας, Αθανασίου (66’ Καραγκούνης), Ζαχαράκης, Κορομηλάς Φ., Αφαλωνιάτης, Κοντοπάνος (30’ λ.τ. Αριστόπουλος), Κορομηλάς Α. (85’ Τσακανίκας).

ΑΕ ΤΡΙΚΟΡΦΟΥ: Φλωρόπουλος, Κυρίτσης (85’ Πολύδωρος), Κουκούτσης, Μυλωνάς Χ., Μυλωνάς Α., Κάκκος, Γιαβρούτας Α.Ν., Γιαβρούτας Α.Γ., Μυτηλήνης, Πετράκης, Δεδότσης (80’ Γούλας).