Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα του Α.Ο. Λυγιά, όπου επικράτησε με 2-1 της ομάδας του Αστέρα Αγρινίου, στα πλαίσια της 12ης Αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας.

Οι Αγρινιώτες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στην πρώτη καλή τους στιγμή στο 5ο λεπτό προηγήθηκαν με κεφαλιά του Κουτρομάνου. Στη συνέχεια η ομάδα του Φ. Δημητρόπουλου αντέδρασε και μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Ζαρκαδούλας θα πιάσει την κεφαλιά και θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Τριμπόνη (ο οποίος αντικατέστησε τον Ταμανίδη που ένιωσε ενοχλήσεις στο ζέσταμα).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λυγιάς ανέβασε την απόδοση του και στο 80ο λεπτό της αναμετρήσεις ο Αποστολόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγο μπροστά από το κέντρο θα πετύχει ένα πολύ ωραίο γκολ και θα χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του. Στο τέλος, ο Αστέρας Αγρινίου θα χάσει σπουδαία ευκαιρία να ισοφαρίσει, με τον Ζαρκαδούλα να προλαβαίνει την μπάλα στην γραμμή και να απομακρύνει.