Νεά ήττα για το Λυγιά… Φωτο – ρεπορτάζ…

Λυγιάς – Απόλλων Δοκιμίου 0-4

Μεγάλη νίκη πέτυχε εκτός έδρας επί του Λυγιά ο Απόλλωνας Δοκιμίου με σκορ 0-4 και ανέβηκε στον βαθμολογικό πίνακα.

Οι φιλοξενούξενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο με σκοπό να αιφνιδιάσουν τους γηπεδούχους. Σταδιακά ο Λυγιάς ισορρόπησε το παιχνίδι και προσπαθούσε να γίνει απειλητικός για την εστία του Μπάδα. Και εκεί που έδειχνε ότι το ημίχρονο θα κλείσει ισόπαλο, ήρθε το λάθος γύρισμα του Νικολόπουλου στον Μαρκόπουλο και το αναπάντεχο γκολ από τον Νταλαπέρα Ν.

Στην επανάληψη μετά την επίτευξη του 0-2 από τους φιλοξενούμενους οι γηπεδούχοι κατέρρευσαν και φυσιολογικά ήρθε το 0-4. Να σημειώσουμε ότι οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με απουσίες στον συγκεκριμένο αγώνα.

Από τους νικητές καλύτεροι παίχτες ήταν οι Αλπέντζος, Κορομηλάς Φ, Ζαχαράκης και Νταλαπέρας, ενώ από τον Λυγιά πάλεψαν οι Μαρκόπουλος, Βασιλόπουλος και Χασανάι.

ΛΥΓΙΑΣ: Μαρκόπουλος, Νικόπουλος, Βασιλόπουλος, Θωμόπουλος (70΄  Κατσώνης), Ζαμπάρας (46΄ λτ Ραυτόπουλος Χ), Καλτσής, Κυρίτσης, Χασανάι, Κουκούτσης (80΄ Κοτσέτσος), Λάμπος, Τσιριμώκος.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Μπάδας, Τσακανίκας Ι, Κρανιάς (75΄ Μολώνης Χ), Γαρούφης, Αλπέντζος, Νταλαγιώργος, Κορομηλάς Χ, Κορομηλάς Φ, Αρκουμάνης (80΄ Κορομηλάς Χ. Α), Ζαχαράκης (85΄ Τσακανίκας), Νταλαπέρας Ν.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

22΄ φάουλ – γέμισμα του Κουκούτση από δεξιά, πετάγεται ο Βασιλόπουλος και κάνει την προβολή πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

40΄ 0-1 γύρισμα του Νικόπουλου στον Μαρκόπουλο, που απέκρουσε με τα πόδια, η μπάλα βρήκε στον Νταλαπέρα Ν και κατέληξε στα δίχτυα

44΄ φάουλ του Κοκούτση, κεφαλιά του Καλτσή μπλόκαρε ο Μπάδας

65΄ 0-2 μπάσιμο του Νταλαπέρα Ν και σουτ βρίσκει στο δοκάρι, νέο σουτ από τον Αρκουμάνη αποκρούει ο Μαρκόπουλος, όμως ο Κορομηλάς Χ με νέο σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα

67΄ 0-3 εκτέλεση πλάγιου από τον Ζαχαράκη βρίσκει τον Αρκουμάνη στο σημείο του πέναλτι και με δυνατό σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

77΄ αποβολή με 2η κίτρινη κάρτα του Τσιριμώκου

83΄ σουτ του Κοτσέτσου δίπλα από το δοκάρι.

82΄ 0-4 ωραία προσπάθεια του Ζαχαράκη από δεξιά μπήκε στην περιοχή, απέφυγε δύο αμυντικούς και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα