Νικηφόρα ξεκίνησε η δεύτερη φάση του πρωταθλήματος για τις κορασίδες μπάσκετ του ΠΑΣ

Μέτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι οι κορασίδες μπάσκετ του ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ κατάφεραν να επικρατήσουν της ομάδας των Αργοναυτών με 52-44.Η ομάδα του ΠΑΣ ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι δημιουργώντας καλές φάσεις στην επίθεση αλλά και παίζοντας καλή άμυνα. Στη συνέχεια η ομάδα των Αργοναυτών ισορρόπησε το παιχνίδι και το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 10-08. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι κορασίδες μπήκαν πολύ δυνατά και κατάφεραν με σωστές επιλογές και με μια ασφυκτική άμυνα να κάνουν ένα 22-08 και να πάρουν μια καλή διάφορα. Η άμυνα ζώνης των αντιπάλων και το γεγονός ότι κάποιες παίκτριες φορτώθηκαν με φάουλ έριξε την διάφορα στους 8 πόντους τελικά. Με αυτή τους τη νίκη οι κορασίδες  του ΠΑΣ συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους. Επόμενος αγώνας αυτό το Σάββατο στο γήπεδο του Αγρινίου θα αντιμετωπίσουν την ομάδα του Πήγασου.

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ.Βλαχοπούλου Π.Τσουκαλά Γ13,Πράπα Α,Φούντα Α,Τσιώτα Λ24(1),Χουλιάρα Μ,Παναγοπούλου Θ,Στάικου Σ2,Σακκούλη Μ,Γεωργίου Σ 4,Φλωρους Μ 4,Σωτηροπούλου Κ,Νικοπούλου Κ 4,Κουβέλη Ε,Μακρή Χ,Λέλου Ε.