Ο Ατρόμητος κράτησε ακόμη μια αγωνιστική τον Ναυπακτιακό μακριά από την νίκη. Φωτο-ρεπορτάζ

Ισόπαλο αναδείχθηκε το τοπικό ντέρμπι της 26ης αγωνιστικής μεταξύ Ναυπακτιακού και Ατρόμητου Αντιρρίου. Σε ένα παιχνίδι που καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να φτάσει στο γκολ είχαμε την ευκαιρία να δούμε όμως αρκετές ευκαιρίες. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες και ίσως ο Ατρόμητος περισσότερες όμως στην επανάληψη κυρίαρχος ήταν ο Ναυπακτιακός καθώς απειλούσε συνεχώς την εστία του Φλωρόπουλου. Καλύτερες στιγμές το δοκάρι του Λαγού στο 49′ και το σούτ του Ανδριτσόπουλου σε κενή εστία που έφυγε ψηλά άουτ. Στο τοπικό ντέρμπι ντεμπούτο στον πάγκο του Ναυπακτιακού έκανε ο Ανδρέας Ζήκος. Σε λίγη ώρα θα έχετε την ευκαιρία να δείτε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα από το Nafpaktianews.gr. Επίσης λίγο πριν την έναρξη τιμήθηκε ο Γιάννης Πανουργιάς για την προσφορά του στο σύλλογο της Ναυπάκτου.

Ναυπακτιακός:Δουλιώτης, Καζανάς, Μπαλαμπάνης,Δημόπουλος, Θεοχάρης, Καλαβρουζιώτης, Λαγός Κονίδας(75′ Ανδριτσόπουλος, Δημητρακόπουλος, Μήτρου(60′ Καλαβρουζιώτης), Καραγιάννης.

Ατρόμητος, Φλψρόπουλος, Βλάχος, Κάκκος(Παναγιωτόπουλος), Πέκεζ,Πετσίνης,Ζαχαρόπουλος, Αλεξόπουλος, Κουραχάνης, Ψυχογιός(79′ Ταμπάκης),Ανδρεόπουλος,Παναγιωτόπουλος Μ.(71’Παναγιωτόπουλος Ευ.).

7′ Σούτ του Αλεξόπουλου ο Δουλιώτης αποκρούει δύσκολα πέφτοντας στην δεξιά του γωνία.

8’Κεφαλιά του Πέκεζ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ στην  αγκαλιά του Δουλιώτη.

14’Εκτέλεση φάουλ του Ζαχαρόπουλόυ η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

18′ Πλασέ του Καραγιάννη η μπάλα κοντράρει στα πόδια του Πέκεζ

21’Σουτ του Δημητρακόπουλου βρίσκει στην πλάτη του Πετσίνη του και καταλήγει κόρνερ.

35’Σύρτο σουτ του Μήτρου η μπάλα άουτ.

40′ Σουτ του Κονίδα έξω από την περιοχή κακή εκτίμηση του Φλωρόπουλου η μπάλα κόρνερ.

49′ Συρτή σέντρα του Μήτρου πλασέ του Δημητρακόπουλου απόκρουση του Φλωρόπουλου σούτ του Λαγόυ η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

50’Σέντρα του Καραγιάννη μαζεύει και καθαρίζει την φάση ο Φλωρόπουλος.

55’Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου διώχνει πριν η μπάλα φτάσει στο Πετσίνη ο Δημόπουλος.

63′ Εκτέλεση κόρνερ του Καραγιάννη κεφαλιά του Καλαβρουζιώτη απομακρίνουν οι αμυντικοί.

66’Σούτ του Καραγιάννη μπλοκάρει ο Φλωρόπουλος.

68′ Νέο σούτ έξω από την περιοχή του Καραγιάννη ο Φλωρόπουλος μπλοκάρει.

72’Σέντρα του Καραγιάννη δεν διώχνει ο Φλωρόπουλος ο Λαγός προσπαθεί να προωθήσει την μπάλα στα δίκτυα.

76’Ατομική προσπάθεια του Λαγού ωραία συρτή σέντρα ο Ανδριτσόπουλος χάνει μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκόρ όμως προ κενής εστίας έστειλε την μπάλα απελπιστικά άουτ.

83’Σούτ του Παναγιωτόπουλου η μπάλα άουτ.

86’Σούτ στην κίνηση από τον Κάκκο η μπάλα άουτ.

89΄Σούτ του Καραγιάννη η μπάλα κοντράρει ο Καλαβρουζιώτης νέο σουτ η μπάλα ξανά στα σώματα κόρνερ.

90′ Ωραίο σούτ του Καζανά η μπάλα κοντράρει κόρνερ.