”Πάτησε” τη Δόξα το Τρίκορφο…Δείτε το πλούσιο φωτορεπορτάζ.

ΑΕ ΤΡΙΚΟΡΦΟΥ-ΔΟΞΑ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ 5-0
Παράσταση για ένα ρόλο, μετέτρεψε τον αγώνα η ομάδα της ΑΕ Τρικόρφου απέναντι στην αδύναμη Δόξα Αιτωλικού.  Χαρακτηριστικό είναι πως στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν καταφέρει να προηγούνται με 4-0, μετατρέποντας το δεύτερο ημίχρονο σε τυπική διαδικασία. Το σκορ άνοιξε στο 15’ ο Παπακωστόπουλος, μετά από κεφαλιά πάσα του Καραπέτσα, κάνοντας το 1-0. Στο 26’ είχαμε εξαιρετική επέμβαση του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων Γιάντσιου, όταν αντέδρασε εξαιρετικά σε καρφωτή κεφαλιά του Καραπέτσα.  Το 2-0 έγινε στο 38’ και πάλι με τον Παπακωστόπουλο, μετά από σέντρα του Πετσίνη. Στο 42’ ο Πετσίνης, αυτή τη φορά νίκη τον Γιάντσιο που με δυνατό σουτ έγραψε το 3-0, ενώ το 4-0 έκανε ο Δεδότσης Δ. στο 44’ με νέο σουτ.
   Στο δεύτερο ημίχρονο, όπως ήταν λογικό, και λόγω των αλλαγών των γηπεδούχων αλλά και της έκτασης του σκορ, είχε ως μοναδική αξιοσημείωτη στιγμή το πέμπτο γκολ της ΑΕ Τρικόρφου και το τρίτο προσωπικό του Παπακωστόπουλου στο 71’, όταν μετά από φάση διαρκείας ο Γιάντσιος έκανε διαδοχικές αποκρούσεις, όμως σε νέο σουτ του  παίχτη του Τρικόρφου, η μπάλα χτύπησε σε σώματα των αμυνομένων, άλλαξε πορεία, γράφοντας το τελικό 5-0.

Από τους νικητές διακρίθηκαν οι Παπακωστόπουλος, Γιαβρούτας και Παπαδόπουλος Ε., και από τη Δόξα Αιτωλικού προσπάθησαν οι Μαχμούτ και Γιάντσιος, παρά τα πέντε γκολ που δέχτηκε.
ΤΡΙΚΟΡΦΟ: Κυρίτσης Γρ., Κυρίτσης Γ., Μυτιλήνης, Δεδότσης Χ., Παπαδόπουλος Ευ., Παπακωστόπουλος, Καραπέτσας (46’ Κανέλος), Βλαχογιάννης (61’ Μυλωνάς), Δεδότσης Δ. (46’ Ζησιμόπουλος), Γιαβρούτας, Πετσίνης.
ΔΟΞΑ: Γιάντσιος, Κανταρέλος Δ, Χασιώτης, Μπότας, Τσίντζος, Κανταρέλος Ν, Δρακονταηδής Γ., Δρακονταηδής Φ., Βλαχόπουλος, Μαχμούτ, Γεωργόπουλος.