Πήραν το τρίποντο οι Δωριείς…

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ – ΔΩΡΙΕΙΣ ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ 2-3

Ακόμη μια νίκη για τους Δωριείς αυτή τη φορά στον εκτός έδρας αγώνα με τον Διαγόρα στο Πολύδροσο.

Το παιχνίδι άρχισε με τους Δωριείς να πετυχαίνουν γκολ από τα αποδυτήρια,  μόλις στο 1ο λεπτό όταν ο Βασίλης Δημητρόπουλος με σουτ από την μεγάλη περιοχή θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα. Οι γηπεδούχοι στάθηκαν τυχεροί και στο 8ο λεπτό ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Δημήτρη Νασόπουλου, όταν στην προσπάθειά του να απομακρύνει με το κεφάλι την μπάλα από την περιοχή του, έστειλε την μπάλα στο γάμα  της εστίας του. Οι γηπεδούχοι  μετά το γκολ της ισοφάρισης με ανεβασμένη ψυχολογία  έφτασαν  στο γκολ στο  32’   όταν ο  Κώστας Ρέβας, εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας και με σουτ έξω από την μικρή περιοχή έκανε το 2-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Οι Δωριείς ξεκίνησαν το δεύτερο ημίχρονο δυνατά και έφτασαν στο γκολ στο  55’ όταν  ο Γιάννης Μπακούλας με κεφαλιά από δεξιά κρέμασε τον τερματοφύλακα ισοφαρίζοντας σε 2-2. Η ανατροπή δεν άργησε να γίνει και στο 68ο λεπτό, ο Δημήτρης Κρινής, που μόλις είχε περάσει στο παιχνίδι πήρε ωραία μπαλιά  κάθετα στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο πλασέ έκανε το 2-3. Ο αγώνας τελείωσε με τους Δωριείς να έχουν πολλές ευκαιρίες και συντριπτική κατοχή της μπάλας στο δεύτερο ημίχρονο.

Δωριείς Παναγοπουλος Δημητρης, Αποστολοπουλος Βασιλειος,  ,  Νασοπουλος Δημητρης, Θανασιος Γεωργιος, Κονιδας Αλεξανδρος, Τσελιος Παναγιωτης (80’ Ραικος Νικος), Δημητροπουλος Βασιλειος ,Μπακουλας Ιωαννης, Δανιας Τασος,(65’ Κρινης Δημητρης), Τσουκαλας Βασιλης, Χατζηανδρεου Κων/Νος