ΑΟ ΤΣΙΛΙΒΗ 0

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 2

Την νίκη απέναντι στο Τσιλιβή πήρε ο Ναυπακτιακός Αστέρα με 2-0 σε ένα παιχνίδι που οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή από το ξεκίνημα. Η ομάδα του Νίκου Κουρμπανά πήρε κεφάλι στο σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Ιάσωνα Σταυρόπουλο στο 43’ και τον Γκέτσι στο 44’ που εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας. Λίγο νωρίτερα οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Σαμπανέι να βρίσκει με ωραία μπαλιά τον Μαλαφούρη που έκανε λάθος επιλογή θέλοντας να κρεμάσει τον Παντελίδη.

Στην επανάληψη ο Ναυπακτιακός χωρίς άγχος συνέχισε τον ίδιο ρυθμό πιέζοντας την άμυνα του Α.Ο. Τσιλιβή χωρίς ωστόσο να σημειώσει άλλο γκολ. Ο Ναυπακτιακός με την νίκη του παραμένει στην Γ’Εθνική ενώ το Τσςιλιβή είχε ήδη αποχαιρετήσει την Γ’Εθνική.

Λίγο πριν την έναρξη του αγώνα η διοίκηση του Α.Ο. Τσιλιβή τίμησε τον προπονητή της ομάδας για την προσφορά του στον σύλλογο.

Ο αγώνας μεταδόθηκε ζωντανά από το ΙΟΝΙΑΝ σε περιγραφή του Σιονύση Μπινιώρη και κάμερα τον Γιώργο Μουζάκη .

Α.Ο. Τσιλιβή: Φαραός(68’Χαρακτινός), Ζουπάνος, Τσίνα, Χαλκιόπουλος, Μούστα, Δρόσος, Παπαδόπουλος, Βεν, Αγγελίδης(65’Αλέζη), Μαλαφούρης, Σαμπανέϊ, Τζανάρη

Ναυπακτιακός Αστέρας : (Κουρμπανάς): Παντελίδης(65’Αναστασόπουλος), Καζανάς, Καλαμπόκας, Καπίας, Νικολακόπουλος, Σταυρόπουλος(61’Γιαννόπουλος), Γκέτσι, Κονίδας(53’Αρώνης), Μεζίνι, Εσκουρέντο, Γκάτσης(53’Κράσι)

Το φιλμ του αγώνα

8’Λάθος γύρισμα για τους παίκτες του Α.Ο. Τσιλιβή θα πορλάβει και θα διώξει ο τερματοφύλακας

15’ Σουτ του Μαλαφούρη θα μπλοκάρει σταθερά ο Παντελίδης

16’ Σουτ έξω από την περιοχή του Εκουρέντο η μπάλα θα περάσει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18’ Φάση διαρκείας στην περιοχή του Φαραού όμως η άμυνα του Α.Ο. Τσιλιβή θα αντιδράσει σωστά.

20’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εσκουρέντο θα μπλοκάρει ο Φαραός

21’ Ο Γκέτσι θα κλέψει θα μπει στην περιοχή όμως πριν κάνει την σέντρα οι αμυντικοί θα τον κόψουν .

22’ Θα βγει στην κόντρα το Τσιλιβή τελικός αποδέκτης ο Σαμπανέι που θα κάνει λάθος επιλογή και θα δώσει την ευκαιρία στην άμυνα του Ναυπακτιακού να κόψει

23’ Ωραία ενέργεια από τον Γκέτσι θα μπλοκάρει ο Φαραός

35’ Ωραίο σου του Σταυρόπουλου εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Φαραός.

39’ Ωραία φάση για τον Ναυπακτιακό ωραία σέντρα του Εσκουρέντο ο Γκέτσι εξ’επαφής θα στείλει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

40’ Ωραία πάσα για τον Μεζίνι όμως δεν θα μπορέσει να κάνει το κοντρόλ.

42’ Έξυπνη πάσα του Σαμπανέι για τον Μαλαφούρη που θα προσπαθήσει να κρεμάσει τον Παντελίδη στέλντοντας την μπάλα άουτ.

43’ ΓΚΟΟΟΛ Ο Σταυρόπουλος με ωραία ενέργεια μετά από την πάσα του Εσκουρέντο θα ανοίξει το σκορ 1-0.

44’ΓΚΟΟΟΛ Λάθος από την άμυνα του Α.Ο. Τσιλιβή ο Γκέτσι από κοντά θα κάνει το 0-2 για τον Ναυπακτιακό Αστέρα

54’ Ωραία σέντρα του Καλαμπόκα ο Κράσι δεν θα πιάσει όπως θα ήθελε την κεφαλιά θα μπλοκάρει το Φαραός.

61’ Σέντρα του Αρώνη θα προλάβει ο Ζουπάνος και θα διώξει σε κόρνερ.

67’ Σουτ από τον Τζανάρη θα μπλοκάρει ο Αναστασόπουλος.

74’ Σέντρα σουτ του Γκέτσι θα μπλοκάρει ο Χαρακτινός.

76’ Ο Γκέτσι θα κλέψει όμως στη συνέχεια η άμυνα του Α.Ο. Τσιλιβή θα αντιδράσει σωστά.

77’Ωραία προσπάθεια του Αρώνη θα μπει στην περιοχή θα σουράρει όμως η μπάλα θα περάσει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι σε κόρνερ αφου νωρίτερα πρόλαβε να διώξει ο Χαρακτινός.

79’ Αντεπίθεση για τον Α.Ο. Τσιλιβή με Ελέζι χωρίς όμως να καταφέρει να πλασάρει τον τερματοφύλακα.

80’ Σουτ του Γκέτσι έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα θα περάσει άουτ.

87’ Εκτέλεση φάουλ του Σαμπανέι κίνδυνος στην περιοχή του Ναυπακτιακού θα διώξουν οι αμυντικοί.