Πήρε τους τρείς βαθμούς η Παλαιοπαναγιά ύστερα από ένα εκπληκτικό παιχνίδι

ΑΕ ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ 2

ΠΑΙΑΝΙΑ ΜΑΣΤΡΟΥ 1

Ένα εκπληκτικό παιχνίδι παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο του Ξηροπηγάδου το απόγευμα της Κυριακής,  με τις δύο ομάδες να προσφέρουν  πλούσιο θέαμα χάνοντας εκατέρωθεν  πολλές κλασικές ευκαιρίες. Στα αξιοσημείωτα τα επτά δοκάρια που είχαν  τέσσερα για τους γηπεδούχους και τρία για τους φιλοξενούμενους , τα δώδεκα τετ α τετ οκτώ για την Παλαιοπαναγιά τέσσερα για την Μάστρου. Η ομάδα της Παλαιοπαναγιάς ήταν αυτή που τελικά πήρε τη νίκη με 2-1 τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν ο  Πετράκης στο 43’  και ο Κοντός στο 45’.

Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς: Κοντοχρήστος, Ντζουμάνης, Μπαλωμένος , Βίτσας, Μπρούμας, Χοχτούλας(50’Σωτηρόπουλος), Μαράντζας, Παπαδόπουλος, Κοντός, Πετράκης(87’ Δρόσος), Ζέλιος(85’Λαουρδέκης).

Το φίλμ του αγώνα:

17’ Εκτέλεση πέναλτι του Κοντού η μπάλα στο δοκάρι.

23’  Τετραπλή ευκαιρία από θέση  τετ α τετ για την Μάστρου με τον Κοντοχρήστο να  σώζει την ομάδα αποκρούοντας και τις τέσσερις προσπάθειες.

37’ Κόρνερ Κοντός κεφαλιά Πετράκης η μπάλα στο δοκάρι.

43’ Ωραία πάσα του Κοντού στον Πετράκη σουτ μέσα στη μεγάλη περιοχή η μπάλα στα δίκτυα 1-0.

45’ Κάθετη πάσα  του Πετράκη σπάσιμο του Ζέλιου στη μεγάλη περιοχή ο Κοντός θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα 2-0

50’ Εκτέλεση φάουλ δοκάρι για Μάστρου.

53’ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ για τους φιλοξενούμενους η μπάλα στο δοκάρι.

55’ Εκτέλεση κόρνερ του Κοντού κεφαλιά του Ζέλιου η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

65’ Τετ α τετ ο Ζέλιος πλασάρει άουτ

70’ Ο Κοντός από θέση τετ α τετ θα νικηθεί από τερματοφύλακα

73’ Τετ α τετ του Ζέλιου θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας.

76’ Ο Πετράκης από θέση τετ α τετ θα πλασάρει άουτ.

78’ Ο Μαράντζας από θέση τετ α τετ θα νικηθεί από τον τερματοφύλακα

82’ Φοβερό σουτ του Μαράντζα από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα στο οριζόντιο σκάει στο έδαφος και αποκρούει ο τερματοφύλακας.

90’ Εκτέλεση φάουλ για τους φιλοξενούμενους αποκρούει ο Κοντοχρήστος.

92’ Εκτέλεση κόρνερ κεφαλιά από την μικρή περιοχή η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι στην επαναφορά οι φιλοξενούμενοι θα μειώσουν σε 2-1