Παναιτωλικάρα διπλό μέσα στο Βόλο και επιστροφή στα μεγάλα σαλόνια

panaitwlikos-thumb-largeΜε γκόλ του Καμαρά και του Κουτσοσπύρου ο Παναιτωλικός επιστρέφει στην Super League. Μεγάλες στιγμές για του πάικτες του Μάκη Χάβου που παρέταξε την ομάδα έχοντας τον έλεγχο του αγώνα από το πρώτο λεπτό ακόμα και την στιγμή που ισοφάρισε το παιχνίδι ο Γενγκά η ομάδα του Αγρινίου κατάφερε να πάρει την νίκη.

Το φιλμ του αγώνα :

2′ Φάουλ σε καλή θέση του Μπρέσκα εκτέλεση η μπάλα στο χέρι του Ιορδανίδη και νέο φάουλ

5′ Πρώτη καλή επέμβαση για το Στεφανάκο σε φάουλ του Μάριο Μπρέσκα

6′ Φάουλ  για Παναιτωλικό εκτελεί ο Καμαρά δεν μπόρεσε ο Μελισσάς να σπρώξει τη μπάλα στα δίκτυα μεγάλη ευκαιρία

13′ Κόρνερ ο Μπρέσκα εύκολα ο Στεφανάκος σταματάει τη φάση

17′ Μπρέσκα νέο φάουλ όλοι οι ψηλοί στην περιοχή του Στεφανάκου απευθείας εκτέλεση φάουλ διώχνει δύσκολα ο Στεφανάκος

19′ Δυνατό σούτ του Καμαρά κοντράρει η μπάλα και φθάνει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού

25′ Γκοοολλ Καμαρά

25′ Κάθετη πάσα στον Καμαρά δυνατό διαγώνιο συρτό σούτ και η μπάλα στα δίκτυα

29′ Κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Ολυμπιακού για θέατρο

30′ Φάουλ από αριστερά από τον Μπρέσκα  διώχνει σε κόρνερ ο Στεφανάκος

31′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό κόρνερ του Μπρέσκα κεφαλιά πάσα στο Σολάκη διώχνει εντυπωσιακά ο Στεφανάκος που κρατάει το μηδέν για την ομάδα του.

36’Έχει πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού μετά το γκόλ του Παναιτωλικού

38′ Δυνατό σουτ του Γενγκά η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.

40′ Κόρνερ ο Μπρέσκα μπλοκάρει ο πάρα πολύ καλός Στεφανάκος

41′ Η άμυνα του Παναιτωλικού διαβασμένη σταματάει τις προσπάθειες των παικτών του Βόλου

45′ Κόρνερ ο Γενγκά πάλι ο Στεφανάκος θα διώξει μακριά καμία ανησυχία για τον Παναιτωλικό

45′ Καμία αλλαγή με τον Παναιτωλικό να βρίσκεται κοντά στην επιστροφή στη Super League

46′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπρέσκα διώχνουν οι αμυντικοί του Παναιτωλικού

49′ Σέντρα σούτ του Μπρέσκα διώχνει ο Στεφανάκος

50′ Σέντρα του Μπρέσκα αιφνιδιάζεται ο Σολάκης και η μπάλα φεύγει πλάγια

54′ Γκολ με κεφαλιά από τον  Γενγκά μετά από σέντρα του Καρά

55′ Μεγάλη ευκαιρία ο Μπακάκης χάνει το Μπρέσκα τετ α τετ από τον επιθετικό του βόλου η μπάλα λίγο άουτ

65′ Σούτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής του ιορδανίδη η μπάλα ψηλά άουτ.

67′ Εκτέλεση φάουλ του Γενγκά διώχνει σε κόρνερ ο Μελισσάς  ο Γενγκά επιχειρεί απευθείας εκτέλεση η μπάλα άουτ

71′ Γκοολ  Σέντρα του Αραμπατζή με προβολή ο Κουτσοσπύρος  στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα 1-2

80′  Σέντρα σούτ του Μπρέσκα η μπάλα  σταματάει στο σημαιάκι του κόρνερ.

Οι συνθέσεις:

Ολυμπιακός Βόλου (Γιώργος Βαζάκας): Γκίτκος, Καρράς, Κατσιαρός, Παλαιόλογος, Γόγολος, Μπολάτι, Πινδώνης, Ολίσε, Μπρέσκα, Σολάκης, Γιενγκά.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Στεφανάκος, Μπακάκης, Αραμπατζής, Κούσας, Μελισσάς, Μουμίν, Σφακιανάκης, Ιορδανίδης, Μπελόν, Καμαρά, Πασάς.

Οι πάγκοι:

Ολυμπιακός Βόλου: Ρόκα, Στογιάνοφ, Ναντάγια, Ανιέτε, Κόμνος, Πετκάκης, Ογκουνσότο.

Παναιτωλικός: Τακίδης, Τζιντζής, Μίγας, Μεταξούλης, Σμίλτος, Κουτσοσπύρος, Μήλιος.