Πεντάσφαιρος και Ατρόμητος….

Βαριά ήττα με 5-2 γνώρισε  η ομάδα του Τρικόρφου από τον  Ατρόμητο Αντιρρίου στο γήπεδο Αντιρρίου.Ο Ατρόμητος καταιγιστικός μετέτρεψε το τοπικό ντέρμπι σε υγειινό περίπατο, το Τρίκορφο είχε την ευκαιρία να μπει στο παιχνίδι όταν το σκορ ήταν 2-0 αλλά η άστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πετράκη έκανε τα πράγματα πιο εύκολα για το Αντίρριο.Μετά τον αγώνα ο Άλκης φλωρόπουλος δήλωσε στο  nafpaktianews.gr ότι αποχωρεί από την ομάδα για όσο θα είναι προπονητής ο Αργύρης Παπούλιας.

Το φιλμ του αγώνα:

3’Σέντρα Αλεξόπουλου κεφαλιά Κάκκος η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Κούστα

25’Γκολ Μακρινή μπαλιά του Κυρίτση σε Αλεξόπουλο σουτ από το υψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα στα δίκτυα.

38’Γκολ Ο Κυρίτσης με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ στο γάμα της εστίας του Κούστα.

41’Ο Γιώργος Κάκκος κερδίζει πέναλτι από τον Σωτηρόπουλο την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Πετράκης που στέλνει την μπάλα άουτ.

44’Γκολ Σέντρα Ταμπάκης κοντινή κεφαλιά Παπαδόπουλου που κάνει το 3-0

45’Τετ α τετ Κάκκος Β. απόκρουση Κούστα

48’Γκολ Ατομική ενέργεια Κάκκου Β. ψηλοκρεμαστό σουτ 4-0

61’Γκολ Ο Μυτηλήνης ανατρέπει τον Καλαβρουζιώτη μέσα στην περιοχή.Ο Καλαβρουζιώτης αναλαμβάνει την εκτέλεση και κάνει το 5-0.

73’Γκολ Ο Δεδότσης με κοντινό σουτ μειώνει σε 5-1

86’Γκολ Μακρινή μπαλιά Μυτηλήνη σε Δεδότση που μετά από κοντά βρίσκετε σε κενή εστία και κάνει το 5-2.

87’Τετ α τετ Δεδότσης εντυπωσιακά ο Καραδήμας

89’Εκτέλεση φάουλ του Δεδότση η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι