Πλούσιο φωτορεπορτάζ του αγώνα Φαέθων Γέφυρα – Κρήνη ’97

Κόλλησε στην επανάληψη ο Φαέθων Γέφυρα Νέα ήττα από την Κρήνη ’97 (40-51) μέσα στο Αντίρριο Δεν τα κατάφερε για δεύτερη αγωνιστική να φτάσει στην νίκη α υτή τη φορά μέσα στο γήπεδο του ο Φαέθων Γέφυρα και ηττήθηκε από την Κρήνη ΄97 με 51-40.

Οι «πράσινοι» του Θάνου Ζάκκα είχαν πολλά λάθη ειδικά στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο τρίτο δεκάλεπτο και αυτό κόστισε παρα το μέτριο ξεκίνημα (24-19). Για την Αντιρριώτικη ομάδα ο Παππάς ήταν στους διακριθέντες ενώ για την Κρήνη ’97 ένας Αντιρριώτης , ο Γιάννης Μπηλιάνης έβαλε όλα τα κρίσιμα σούτ και οδήγησε τους φιλοξενούμενους σε μια σπουδαία νίκη. Τα 10λεπτα: 12-9, 24-19,31-37, 40-51. Διαιτητές Καρακάσης-Λεβεντάκος.

ΦΑΕΘΩΝ ΓΕΦΥΡΑ (Ζάκκας) Θεοδοσόπουλος, Γιαννακόπουλος, Λιοφάγος 6 (2), Σολδάτος 4, Λέτσιος,Αδαμόπουλος 10 (1), Χριστοδούλου 2, Καράμπαμπας, Ιωάννου, Μάρκος 4 (1), Παγώνης 1, Παππάς 13.

ΚΡΗΝΗ ΄97 (Ξενούλης) Λιάσκας 6, Μωραίτης, Μιαούλης 6, Κοντόγιωργας 8 (1), Στούμπανος 4, Μανωλόπουλος, Μπιλιανης 2 , Μπηλιανης 11(2), Μισσιώνης 10 (2), Γεωργακόπουλος 2, Νικολάου 2.