Πρωταθλητής ο Ηρακλής Μοναστηρακίου (Φωτογραφίες)

Ο Ηρακλής Μοναστηρακίου ολοκλήρωσε, με νίκη επί της Ομόνοιας, την αγωνιστική περίοδο 2011-12 και ανακηρύχτηκε πρωταθλητής του Α΄ ομίλου της Β’ Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε. Αντρών, με τελικό σκορ 54 – 42.

Το παιχνίδι είχε φιλικό χαρακτήρα ανάμεσα στις δύο ομάδες αφού δεν υπήρχε βαθμολογικό κίνητρο. Η Ομόνοια λοιπόν ξεκίνησε πιο δυνατά και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με 7 – 13. Οι παίκτες του Ηρακλή ξύπνησαν στο δεύτερο δεκάλεπτο και με 23 πόντους πέρασαν μπροστά για να κλείσει το ημίχρονο με 30 – 20.Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε αλλαγή στο σκορ, με τους παίκτες των δύο ομάδων να προσφέρουν κατά διαστήματα ωραίο μπάσκετ.Στα αξιοσημείωτα του αγώνα ήταν η συμμετοχή του Κ. Παπούλια ως προπονητή αλλά και παίκτη. Με το τέλος του παιχνιδιού, οι παίκτες του Ηρακλή Μοναστηρακίου πανηγύρισαν την πρωτιά αλλά και την άνοδο της ομάδας στην Α’ κατηγορία της Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε.

Οι διαιτητές του αγώνα ήταν οι κ. Μούτσιος και κα. Ασημάκη.