Πρόβα τζενεράλε για τον ΠΑΣ Ναυπάκτου με νίκη επί του Δόξα-Πύρρου Άρτας.

Το τελευταίο του φιλικό παιχνίδι στο κλειστό Παπαχαραλάμπειο στάδιο έδωσε ο ΠΑΣ Ναυπάκτου πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ στις 10 Οκτωβρίου. Απέναντι του η ομάδα του Δόξα-Πύρρου Άρτας. Με την ομάδα της Άρτας να ξεκινά καλύτερα το παιχνίδι στο 1ο δεκάλεπτο και εκμεταλλευόμενη τα λάθη των γηπεδούχων να παίρνει διαφορά ακόμα και 10 πόντων.

Στη συνέχεια η ομάδα του Γιώργου Σταθάτου άφησε πίσω το νωθρό ξεκίνημα και κατάφερε να μειώσει τη διαφορά.Ακόμα καλύτερη εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο με τους παίκτες της Ναυπάκτου να βελτιώνουν τη άμυνα τους και να βρίσκουν παράλληλα ρυθμό και στην επίθεση και σε συνδυασμό με την καλή κυκλοφορία της μπάλας και τα εύστοχα σουτ, κυρίως στο τελευταίο δεκάλεπτο, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με σκορ 73-69.ΠΑΣ Ναυπάκτου (Σταθάτος): Μίχος, Παναγιωτόπουλος, Σταθάτος Π., Στυλιαράς, Σταμάτης, Αλεξανδρής Ν., Αλεξανδρής Β., Αναγνωστόπουλος, Ζησιμόπουλος, Βαρελάς, Ασημακόπουλος, Κούτρας.