Πρόκριση για την Α.Ε. Λεσινίου

Την πρόκριση στους “16” του Κυπέλλου της ΕΠΣΝΑ πήρε η Α.Ε. Λεσινίου, που κέρδισε στο γήπεδο της Κατοχής την Παιανία Μάστρου με σκορ 2 – 1.

Τα πάντα στο παιχνίδι κρίθηκαν στα πρώτα 25 λεπτά. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 13ο λεπτό με τον Τσάμη και τέσσερα λεπτά αργότερα η ομάδα της Μάστρου ισοφάρισε με τέρμα που σημείωσε ο Φίλιππος Κουμπαρούλης. Το γκολ που έδωσε τελικά την πρόκριση στην Α.Ε. Λεσινίου σημείωσε στο 25΄ ο Γιάννης Σεραφίγγος.

Α.Ε. ΛΕΣΙΝΙΟΥ (Γιάννης Σεραφίγγος): Ελευθεράτος, Παπαγεωργίου, Μπανιάς (46΄ Κοντοπάνος), Γατσώρης Ν., Μυτάκης, Γατσώρης Λ., Σεραφίγγος Ε., Τσάμης (77΄ Μπαζίνης), Πλαστήρας, Σεραφίγγος Ι., Ντόμης (65΄ Ράπτης).

ΠΑΙΑΝΙΑ ΜΑΣΤΡΟΥ (Παναγιώτης Καραμήτσος – Νίκος Κουτσομπίνας): Γαρμπής, Ρέκας (78΄ Κολτσίδας), Ζαβιτσάνος, Ντερές, Φυλλαδιτάκης, Καρανίκας, Σύρρος (88΄ Κουτσοθόδωρος), Ροδάτος, Πίτσικος (88΄ Μπάσας), Μουρκογιάννης, Κουμπαρούλης.