Πρώτη ήττα με παράπονα για του Δωριείς

dorieis strogulo leuko kokino-mauro perigrammaΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ1

ΔΩΡΙΕΙΣ ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ 0

Την πρώτη ήττα γνώρισαν οι Δωριείς στο Πολύδροσο το περασμένο  Σάββατο. Η ομάδα του Κ. Κουβέλη είχε πολλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ όμως στο 5’ ο Τσούμας από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και λίγο αργότερα στο 15’ ο τερματοφύλακας του Διαγόρα έσωσε από βέβαιη παραβίαση την ομάδα του σε  εκτέλεση φάουλ του Χολέβα. Οι Δωριείς έχουν  παράπονα  από τη διαιτησία καθώς στο 25΄ ακυρώθηκε –λανθασμένα-  ως οφσάιντ από τον διαιτητή Σμαράγδη ύστερα από υπόδειξη του βοηθού του  γκολ με κεφαλιά που πέτυχε ο Κάκκος ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Χολέβα. Στην επανάληψη η ομάδα της Δωρίδας ήταν και άτυχη ,αρχικά στο 50’ ο Δανιάς έχασε την κλασική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ,  όταν από θέση τετ α τετ έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ λίγο αργότερα ο Χολέβας με εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Ο νόμος του ποδοσφαίρου ίσχυσε για την ομάδα του Κ. Κουβέλη και  στο 72’ ο Νάστος με σουτ νίκησε τον Οικονόμου διαμορφώνοντας το 1-0 που έμεινε και ως τελικό αποτέλεσμα. Με την νίκη του αυτή ο Διαγώρας πλησιάζει τους Δωριείς στου δύο βαθμούς και δίνει νέο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα αν και η ομάδα της Δωρίδας με την πορεία που έχει πραγματοποιήσει μέχρι τώρα παραμένει φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου. Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε  με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κονίδας.

Δωριείς Μανάγουλης (Κ. Κουβέλης) :Οικονόμου, Ζωργιός (61’ Μπακούλας), Μυλωνάς, Κάκκος,  Ευκαρπίδης, Τσούμας, Χαντζηανδρέου (77’ Φλωρόπουλος) Τσουκαλάς, Κονίδας, Χολέβας, Δανιάς.