Σε ρυθμούς προπόνησης στην επόμενη φάση ο Ναυπακτιακός Αστέρας.

Φωτο αρχείου

Εύκολο απόγευμα είχε ο Ναυπακτιακός Αστέρας στη Ζάκυνθο απέναντι στο Καταστάρι για την πρώτη φάση του κυπέλλου Ελλάδας.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Καραλής ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στον Ναυπακτιακό Αστέρα.
Με την έναρξη του δευτέρου ημίχρονου οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν το σκορ με τον Γεωργουσόπουλο. Στο 49’ από αυτογκόλ του Παππά ήρθε το 3-0 για τον Ναυπακτιακό Αστέρα, ενώ στο 89’ ο Πανταζής διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για την ομάδα του Γιάννη Νταλακούρα που προχωράει στη συνέχεια της διοργάνωσης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ρέκκας Ηλίας (Μεσσηνίας) με βοηθούς τους Καραμπέτσος Χρ. (Μεσσηνίας) και Τσούκα Π. (Αρκαδίας).

ΚΑΤΑΣΤΑΡΙ (Γκούσκος Α.): Κούντρας, Μουζάκης (60’ Καρατζάς), Χριστοδουλόπουλος ( 65’ Βισβάρδης), Πλαρινός, Παππάς, Πάγια, Μυλιοφίτης, Μουσάϊ, Σπίνος ( 65’ Κολεύρης), Πλέσσας, Πίσκοπος (60’ Λουκίσας)

NAΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Δούρος, Νικολογιάννης, Καφετζής (60’ Κατσάμπας), Κουντούρης, Τραγουλιάς, Μικές, Σταθόπουλος (50’ Καραγιάννης), Καραλής, Σκούτας (60’ Πανταζής), Πετράτος (50’ Φειδαίος), Γεωργουσόπουλος (60’ Ρουπάκης)