Σημαντικό τρίποντο για Ναυπακτιακό πριν το ντέρμπι στην Κέρκυρα.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 1

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ 0

Μια δύσκολη νίκη σημείωσε ο Ναυπακτιακός  Αστέρας απέναντι  στον Θρίαμβο Σερβιανών. Η ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης όμως αυτό που μετράει είναι οι πολύτιμοι τρεις  βαθμοί  της νίκης . Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για την φάση του γκολ θεωρώντας ότι η μπάλα δεν πέρασε την γραμμή με τον βοηθό να δείχνει όμως αμέσως την σέντρα. Ο Ναυπακτιακός την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει στην Κέρκυρα τον  Κρόνο Αργυράδων . Δείτε σε λίγες ώρες τις καλύτερες φάσεις του αγώνα καθώς και δηλώσεις των πρωταγωνιστών.

Ναυπακτιακός :Γκόγκιτς: Σταματόπουλος, Καζανάς,Γκόλιας,Νικολακόπουλος, Ευαγγέλου,Γκάρετ,Στεργίδης(90’Σεντεμέντες),Σαμπανέι(74’Κωστής),Γραμματικόπουλος(69’Βακράκος), Κυζιρίδης(60’Γιαννόπουλος) , Πήλιος.

Θρίαμβος Σερβιανών: Μπούρας: Αρχοντάκης, Πάσχος, Τσουμάνης, Πολυχρόνης(74’ Κωσταμένας),Βραχνός,Πάκος, Τσιαφίτσας(87’Ριστάνης), Μούτσιος, Μπλέτσας,Ηλίας ,Διαμαντόπουλος.

Το φίλμ του αγώνα

25’ Εκτέλεση φάουλ του Γραμματικόπουλου η μπάλα άουτ.

27’ Ο Σταματόπουλος θα νικήσει τον Ηλία που βρέθηκε σε θέση τετ α τετ.

32’ Αδύναμο σουτ του Σαμπανέι η μπάλα άουτ.

46’Σουτ του Κυζιρίδη από το ύψος της περιοχής η μπάλα άουτ.

52’ Εκτέλεση κόρνερ του Γκόλια  κεφαλιά του Νικολακόπουλου η μπάλα κοντράρει κόρνερ

53’ Κίτρινη κάρτα στον  Γραμματικόπουλο  για θέατρο

54’ Σουτ  Ηλία η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

61’ Σουτ του Τσουμάνη θα μπλοκάρει ο Σταματόπουλος

63’ Ανάποδο ψαλίδι του Πήλιου θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Αρχοντάκης.

64’ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Γκόλια η μπάλα λίγο άουτ.

70’Γέμισμα του Γιαννόπουλου κεφαλιά του Πήλιου η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο.

81’ Σουτ του Βακράκου η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

81’Εκτέλεση κόρνερ του Γκόλια κεφαλιά Ευαγγέλου η μπάλα άουτ.

82’ Εκτέλεση κόρνερ του Γιαννόπουπου κεφαλιά του Νικολακόπουλου η μπάλα στα δίκτυα , διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους ότι η μπάλα δεν πέρασε την γραμμή.

89’ Ο Πήλιος θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα