Στη κορυφή οι Δωριείς

ΔΩΡΙΕΙΣ ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ 94 5-1

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα οι Δωριείς την περασμένη Κυριακή το εμπόδιο της Ακαδημίας 94 επικρατώντας με 5-1 στο γήπεδο Μαλαμάτων. Η ομάδα του Κ. Κουβέλη προηγήθηκε στο 11’με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Τσέλιου και διπλασίασε τα τέρματά της με σουτ του Ζαβέρδα στο 18’. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Κονίδα στο 41’ να κάνει το 3-0 με κεφαλιά 41’ ,για να μειώσει λίγο αργότερα σε 3-1 για τους φιλοξενούμενους ο Τσιμπούκης με εκτέλεση πέναλτι στο 44’. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα δύο γκολ με σουτ του Κονίδα στο 63΄και στο 82’ ο οποίος πετυχαίνοντας χατ τρικ διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Με τη νίκη αυτή πάντως η Δωριείς έφτασαν τον Αστέρα Ιτέας παρέμειναν αήττητοι και βρίσκονται μόλις δύο βαθμούς πίσω από την κορυφή και την ομάδα της Γλυφάδας.
Δωριείς Μανάγουλης (Κ. Κουβέλης). Παναγόπουλος, Νασόπουλος, Ράικος (46’ Μίχος), Θανασιός, Τσουκαλάς (73΄Κάτσενος), Χατζηανδρέου, Τσέλιος, Μπακούλας (65΄Κατσάμπας), Ζαβέρδας, Κονίδας, Αποστολόπουλος.