Συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα ο Ατρόμητος…

Νίκη που όχι μόνο τον κρατάει στην κορυφή αλλά του δίνει και αέρα τριών βαθμών μετά το στραβοπάτημα του Ομήρου και τεσσάρων από τον Ναυπακτιακό. Ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να πετύχει το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ στο 1’ όταν μετά από πάσα του Σκανιά στον Κάκκο Β. ο δεύτερος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με κοντινό πλασέ. Στην συνέχεια οι παίκτες του Ατρόμητου προσπάθησαν πιέζοντας ακόμη πιο πολύ να πετύχουν κάποιο τέρμα αλλά δεν τα κατάφεραν. Σημασία πάντως έχει πως η ομάδα του Περικλή Παπαποστόλου  αποδίδει καλό ποδόσφαιρο και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στο πρωτάθλημα  Ά’ ΕΠΣΝΑ αλλά θα πρέπει να προσέξει τις πολλές χαμένες ευκαιρίες που έχει στα παιχνίδι της.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΕΤΟΣ ΣΤΑΜΝΑΣ 4-1

Το φιλμ του αγώνα:

1’ ΓΚΟΛ 1-0. Πάσα του Σκανιά στον Κάκκο Β., ο οποίος με κοντινό σουτ ανοίγει το σκορ.

5’ Ο Αλεξόπουλος περνάει τον Τσούτσα και κάνει το σουτ στην αγκαλιά του Θεοδωρακόπουλου.

14’ Φάουλ του Νταλακούρα Α. στην αγκαλιά του Καραδήμα.

25’ Ο Σκανιάς περνάει τον Χόντο, αλλά σουτάρει άουτ.

29’ Πλασέ του Σκανιά, διώχνει πάνω στη γραμμή ο Νταλακούρας Γ.

60’ Σουτ του Αλεξόπουλου, μπλοκάρει ο Θεοδωρακόπουλος.

70’ Φάουλ καλοχτυπημένο του Παστρωμά, έδιωξε με το κεφάλι ο Καλαβρουζιώτης.

75’ Ασυνεννοησία στην άμυνα του Ατρομήτου και κακό γύρισμα του Μυλωνά Χ., ο Καραδήμας με υπερένταση αποκρούει.

81’ Σουτ του Σαλαμούρα, βρίσκει σε σώματα και καταλήγει κόρνερ.

84’ Ωραία ατομική προσπάθεια του Σαλαμούρα που περνά τέσσερις αντιπάλους, πλασάρει από πάνω, αλλά η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ

88’ Φάουλ του Σαλαμούρα η μπάλα λίγο άουτ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ: Καραδήμας, Ταμπάκης, Μυλωνάς Σ. (78’ Παπαδόπουλος), Πετσίνης Χ., Μυλωνάς Χ., Γεωργακόπουλος (63’ Σαλαμούρας), Κάκκος Β. (90’ Γιαβρούτας), Καλαβρουζιώτης, Αλεξόπουλος, Σκανιάς, Ευθυμιόπουλος Γ.

ΑΕΤΟΣ ΣΤΑΜΝΑΣ: Θεοδωρακόπουλος, Χόντος, Νταλακούρας Γ. (62’ Λιούλιος), Τσούτσας, Ασπρογιάννης, Τσιλιπάνος, Βασιλογιάννης, Νταλακούρας Α. (68’ Κέσκος), Ζιάκκας, Παστρωμάς, Κοκοσούλας.