Τίποτα δεν τελείωσε…Ο Προμηθέας Μπορεί να τα καταφέρει.

Την ήττα γνώρισε ο Προμηθέας με αντίπαλο τον Απόλλων Δοκιμίου με 2-0. Σε ένα παιχνίδι με πολύ πάθος και ένταση ο Απόλλων πήρε την νίκη και την άνοδο. Ο Προμηθέας ευτύχησε να έχει σε πολύ καλή μέρα τον τερματοφύλακα του Χασαπογιάννη που ήταν εντυπωσιακός σώζοντας την ομάδα του σε αρκετές περιπτώσεις. Δεν τελείωσε τίποτα για τον Προμηθέα με αυτή την ήττα αλλά πρέπει να επιστρέψει στις νίκες αν θέλει να κρατά ο ίδιος την τύχη του στα χέρια του. Σε λίγη ώρα φάσεις τα γκολ και οι αμφισβητούμενες φάσεις του αγώνα.

Το φίλμ του αγώνα:

5’ Ασίστ του Κοντοπάνου στο Κορομηλά τετ α τετ απόκρουση Χασαπογιάννη

10’ πέναλτι ζήτησε το Δοκίμη θεωρώντας πως ο Χασαπογιάννης ανέτρεψε τον Κοντοπάνο.

13 Πέναλτι ζήτησε ο Προμηθέας θεωρώντας πως ο Αθανασίου Απ. Ανέτρεψε τον Αχτύπη.

18’ Κόρνερ Αποστολόπουλος στο πρώτο δοκάρι ο Ζέλιος Π. πιάνει αέρα η μπάλα φεύγει παράλληλα με το τέρμα.

40’ Κόρνερ Αποστολόπουλος σουτ ο Μάνθος η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

42’ Ανατροπή του Κοντοπάνου  μέσα στην περιοχή από τον Καλαβρυζιώτη  δεύτερη κίτρινη ο Προμηθέας με δέκα. Την εκτέλεση του πέναλτι αναλαμβάνει ο Κοντοπάνος 1-0.

45’ Τετ α τετ Κορομηλά Απ.  απόκρουση Χασαπογιάννη

47’ Δεύτερη κίτρινη στο Ζαχαράκη.

49’ Ωραίο πλασέ από τον Αθανασίου  εντυπωσιακά ο Χασαπογιάννης σε κόρνερ

57’ Ατομική ενέργεια του Κοντοπάνου  ωραίο πλασέ 2-0

68’ Δεύτερη κίτρινη στον Αθανασίου Αλ.

74’ Πέναλτι ζητάει ο Προμηθέας  σε τράβηγμα του Αχτύπη από το Γαρούφη

75’ Πάσα Δαδάνη σε Σωτηρόπουλο άσχημο τελείωμα άουτ.

79’ ο Κοντοπάνος φεύγει μόνος του άσχημο τελείωμα άουτ.

84 Σουτ Αχτύπη απόκρουση τερματοφύλακα δεύτερο σούτ από τον ίδιο η μπάλα άουτ.

85’ Τετ α τετ Κοντοπάνου τον κλείνει ωραία  του ο Χασαπογιάννης σουτ η μπάλα άουτ.

86′ Πάσα Αχτύπη στο Σπυρόπουλο σουτ η μπάλα λίγο άουτ.

Απόλλων Δοκιμίου: Δημητρίου, Αθανασίου Αλ., Αριστόπουλος, Γαρούφης, Γαλλιάς Αν. ,Ζαχαράκης, Σταματελόπουλος, Κορομηλάς Φ. (92’ Καραμήτρος), Αθανασίου Ν., Κοντοπάνος Ν. (90’ Κορομηλάς Χρ), Κορομηλάς Απ. (76’ Κρανιάς)

Προμηθέας: Χασαπογιάννης, Τριώτης (70’ Σπυρόπουλος), Διαμαντόπουλος, Καλαβριζιώτης, Ζέλιος Π. (54’ Σωτηρόπουλος), Καλαβρουζιώτης Γ., Μαργαρίτης, Δαδάνης Θ. , Μάνθος, Αποστολόπουλος, Αχτύπης.