Το πρώτο τρίποντο για τον Ακράτητο

Ο Ακράτητος Δάφνης ήθελε την νίκη και  την πήρε.Αν και το Παναιτώλιο πατούσε καλύτερα στο αγωνιστικό χώρο και είχε αρκετές χαμένες ευκαιρίες για να πετύχει τέρμα,το πάθος των παικτών του Ακράτητου δεν το επέτρεψε.

Ο Ακράτητος είχε σε πολύ καλή μέρα την τετράδα Ασλανίδης,Κωτσόπουλος,Παπακωστόπουλος,Παναγοπουλος και πήρε μια μεγάλη νίκη Ψυχολογίας.Ο Παπακωστόπουλος όταν έκανε το 1-0 μαζί με όλη την ομάδα αφιέρωσαν το γκολ στον προπονητή τους Γιώργο Πελέκη.

Ακράτητος – Παναιτώλιο 2-0

Το φιλμ του αγώνα:

2’ Για λίγο δεν πιάνει την κεφαλιά ο Παπακωστόπουλος και η μπάλα φεύγει πλάγια

25’Ασλανίδης εκτέλεση φάουλ γύρισμα Κωτσόπουλος σουτ από κοντά από Βλαχογιάννη η μπάλα λίγο άουτ.

26’Γκοοολ Σέντρα Κωτσόπουλος κεφαλιά Παπακωστόπουλος η μπάλα στα δίκτυα.

38’Κόρνερ Μπρέσιακας με το στήθος ο Καραπιπέρης απόκρουση Παναγόπουλος

43’Σέντρα Μπρέσιακας κεφαλιά Δημόπουλος άουτ

45’ Σύγχυση στην άμυνα του Ακράτητου φάση διαρκείας τελικό σουτ από Τσιμπούκας ενστικτωδώς ο Παναγόπουλος.

58’Σαλμάς δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα πάνω από το  οριζόντιο δοκάρι.

64’Σέντρα Ταμπάκης διώξιμο της άμυνας η μπάλα στον Κατσιμάρη σουτάρει και η μπάλα λίγο άουτ.

66’Γκοοολ Βαθιά μπαλιά Τσέλιου στην κόντρα ο Κωτσόπουλος,μπαίνει στην περιοχή πασάρει στον Κανέλλο που με πλασέ κάνει το 2-0

70’Ατομική προσπάθεια Ασλανίδη σουτ μέσα στην περιοχή, η μπάλα φεύγει από τα χέρια του Θεοδωρακόπουλου βρίσκει το κάθετο δοκάρι για να μπλοκάρει ο τερματοφύλακας στην επαναφορά.

ΑκράτητοςΔάφνης:Παναγόπουλος,Σπυρόπουλος(Βλαχογιάννης),Τσέλιος,Παπακωστόπουλος,Χριστάκης,Δημητρόπουλος(51’Κανέλλος),Κωτσόπουλος,Βλαχογιάννης,Χολέβας,Ασλανίδης,Πελέκης(65’Ράμμος),Κανέλλος,Γιαννόπουλος,Βλαχογιάννης Χρ.,Ζώης,Ράμμος,Τυροπάνης.

ΟλυμπιακόςΠαναιτωλίου:Θεοδωρακόπουλος,Κωστόπουλος,Μπρέσιακας,Σαλμάς,Μολώνης,Μήτσος,Κατσιμάρης,Τσιμπούκας,Καραπιπέρης,Ντζάλας,Βλάχος,Λιόκαυτος,Ταμπάκης,Γκορόγιας,Κατσάδας,Τσίρκας,Δημόπουλος,Γούλας.