«Χοντρό χέρι» στους παίκτες της ΑΕΚ από τον Καρέρα στο Φάληρο

Η κάκιστη εικόνα της ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Ολυμπιακό στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», που έφερε τους Πειραιώτες μπροστά στο σκορ με 2-0, προκάλεσε την οργή του Μάσιμο Καρέρα στο ημίχρονο.

Ο Ιταλός έβλεπε πως τίποτα δεν γινόταν σωστά στο γήπεδο από τους παίκτες του, οι οποίοι τα άκουσαν για τα καλά στα αποδυτήρια.

«Δεν είναι εικόνα αυτή που έχετε. Ξυπνήστε! Δεν έχετε μαχητικότητα, δεν μπαίνετε δυνατά στις φάσεις, δεν είναι αυτή η ομάδα μου», έλεγε χαρακτηριστικά ο Καρέρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε κάπως η εικόνα, με την Ένωση να ανεβάζει την απόδοσή της, αλλά χωρίς αποτέλεσμα, αφού στις ευκαιρίες που δημιούργησε δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ από ένα λάθος δέχθηκε και τρίτο γκολ.

πηγή: filathlos.gr