Aπόλλωνας Ευπαλίου:”Eλυσε” τον γρίφο στο β΄ημίχρονο-Νίκη γοήτρου με 6-1 τον Αίολο Καρπενησίου

Ένας καταιγιστικός Απόλλωνας Ευπαλίου στο β’ημίχρονο σκόρπισε τον Αίολο Καρπενησίου συντριβοντάς τον με 6-1.

Οι φιλοξενούμενοι με ένα εύστο χτύπημα φάουλ κατάφεραν στον πρώτο ημίχρονο να πάρουν κεφάλι στο σκορ για να ισοφασίσει ο Απολλωνας σε 1-1 και με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια.

Η επανάληξη ήταν καθηλωτική για τους γηπεδούχους που πέτυχαν 5 τέρματα διερύνοντας τον δείκτη του σκορ,σ’ένα παιγνίδι όμως που δεν είχε καμία απολύτως βαθμολογική αξία πλην της ιστορίας του.Το τραίνο ανόδου μπορεί να έχει χαθεί για τον Απόλλωνα,ωστόσο αυτό,δεν στάθηκε αιτία η ομάδα να παίξει όμορφο ποδόσφαιρο και να ικανοποιήσει όσους βρέθηκαν στο ΔΑΚ Μαλαμάτων.