LIVE: ΑΕΚ – Ξάνθη 1-0

56′: Αργός ο ρυθμός του ματς.

51′: Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Καντά, μέσα ο Μπρίτο.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

45′: Κίτρινη κάρτα στον Κοβάσεβιτς

40′: Επτά τελικές για την ΑΕΚ, καμία η Ξάνθη.

35′: Γκολ για την ΑΕΚ από πάσα του Μάνταλου και εκτέλεση του Κλωναρίδη, όμως ο επιθετικός των γηπεδούχων ήταν σε θέση οφσάιντ, οπότε σωστά δεν μέτρησε το 2-0.

33′: Λάθος του Καμαρά στο χώρο της μεσαίας γραμμής, ο Κλωναρίδης πήρε την μπάλα και έφτασε μέχρι την περιοχή σουτάροντας απέναντι από τον Ζίβκοβιτς, σε κόρνερ απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ξάνθης.

29′: Κακή αμυντική αντίδραση του Μπακάκη, που δεν πάει πάνω στην μπάλα από σέντρα του Καντά, σώζει ο Μπάρκας που βγήκε γρήγορα και μπλόκαρε.

27′: Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Τραγικό λάθος από τον Αλμέιδα, ο Μάνταλος με ωραία μπαλιά βρίσκει τον Πόνσε που δεν μπόρεσε να κάνει καλό κοντρόλ και βγήκε σε δύσκολη γωνία, με τον Ζίβκοβιτς να αποκρούει.

60-40 η κατοχή υπέρ της ΑΕΚ,

20′: Επικίνδυνη σέντρα του Χουλτ, κανένας συμπαίκτης του όμως στο ύψος του δεύτερου δοκαριού.

17′: Διαμαρτύρεται για πέναλτι η Ξάνθη σε πτώση του Ντουρίτσκοβιτς. Δεν υπάρχει τίποτα, παρά μόνο φάουλ του παίκτη της Ξάνθης στον Μπογέ και όχι πέναλτι.

14′: Είναι καλύτερη η ΑΕΚ, ελέγχει το ματς και ψάχνει το δεύτερο γκολ.

12′: Σουτ του Κλωναρίδη, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Ζίβκοβιτς

ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ στο 7′. Οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με τον Πόνσε, ο οποίος έπειτα από λάθος των αμυντικών της Ξάνθης δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει και να κάνει το 1-0.