To «σήκωσαν» οι Αμπάσκετοι το 5ο 3on3 Αντιρρίου

Ολοκληρώθηκαν με επιτυχία τηρουμένων και των δύσκολων συνθηκών πανδημίας και καύσωνα οι αγώνες για το 5ο τουρνουά 3on3 που πραγματοποίησε με επιτυχία ο «Φαέθων Γέφυρα».

Στον μεγάλο τελικό οι Αμπάσκετοι με συνοπτικές διαδικασίες επικράτησαν 21-9 των 3 pistols και αναδείχθηκαν πρωταθλητές, ενώ την 3η θέση μοιράστηκαν οι ομάδες Ακατάληλοι και Splash Brothers.
MVP και πρώτος σκόρερ των αγώνων αναδείχθηκε ο Νίκος Δημόπουλος για την ομάδα Αμπάσκετοι , νικητής στα τρίποντα ο Καπετανάκης Θανάσης.
Τις απονομές έκαναν ο αντιδήμαρχος Ναυπακτίας Μπάμπης Καραδήμας, ο πρόεδρος της Τ.Κ Αντιρρίου Παπαδόπουλος Γεώργιος και ο πρόεδρος του Φαέθων Γέφυρα Ζάκκας Θάνος.
Οι διοργανωτές εκφράζουν τις θερμές ευχαριστίες του στις επιχειρήσεις που στήριξαν τους αγώνες: Via Mare cafe, Junction café,Siba Sports, Super Market Ταμπάκης, Οξυλος Παπαδόπουλος, Καφετέρια Δημήτρης ΡαΪκος, Χαρτί και Καλαμάρι, ΟΠΑΠ Καλαβρουζιώτης , Γάλα Πρώτο ΚαΙμακάς καθώς και το χορηγό επικοινωνίας www.nafpaktianews.gr