Νίκη για τον ΠΑΣ Ναυπάκτου στην πρεμιέρα του 2ου γύρου της Ά Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε.

ΑΝΩ ΠΟΛΗ ΑΡΤΑΣ – ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ  43-65

Με νίκη ξεκίνησε ο ΠΑΣ Ναυπάκτου στην πρεμιέρα του 2ου γύρου της Ά ΕΣΚΑΒΔΕ επί της Άνω Πόλης στην Άρτα με σκορ 43-65.Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και εκμεταλλευόμενοι την αδράνεια των παικτών του ΠΑΣ, προηγήθηκαν με 12-6 με την συμπλήρωση της 1ης  περιόδου. Στη συνέχεια ο ΠΑΣ αντέδρασε, πίεσε πιο ψηλά τον αντίπαλο και με αιχμή του δόρατος στον αιφνιδιασμό τον Αδαμόπουλο  ισοφάρισε με το κλείσιμο του ημιχρόνου σε 27-27. Στο δεύτερο μέρος συνέχισε την καλή άμυνα αναγκάζοντας  τους αντιπάλους τους να σκοράρουν μόλις 16 πόντους και  με υπομονή στην επίθεση βρήκε εύκολη δίοδο στο καλάθι του αντιπάλου σκοράροντας 40 πόντους στην επανάληψη και με αυτό τον τρόπο πήρε μια εύκολη νίκη με σκορ 43-65. Πρώτος σκόρερ από  τον ΠΑΣ ο Αδαμόπουλος που σημείωσε 17 πόντους ενώ ο Βλαχογιάννης είχε 10. Από την Άνω Πόλη ο Πετάλης σημείωσε 11 και οι Γάκης και  Κοντός από 10 πόντους.
Δεκάλεπτα:Α:12-6 Β:15-21 Γ:6-14 Δ:10-24
Άνω Πόλη Άρτας: Μερκοβίτης, Βαρελάς 2, Πετάλης 11(3), Περλέγκας, Σκαρίδης 1, Νούτσος, Μπαρκούζος 6(2), Πρέντζας, Γάκης 10(1), Αναγνωστου, Κοντός 10, Μπράμης 3

ΠΑΣ Ναύπακτου (Σταθάτος): Χοχτούλας, Χασανάι, Αλεξανδρής Ν. 6, Αδαμόπουλος 17, Χαντζής 5, Στάϊκος 8(2), Σταθάτος Π. 6, Ντζουμάνης 4, Τσιφτιλής 2, Βλαχογιάννης 10(1), Τομόρι 7, Σταυρόπουλος.