Επιστροφή στις νίκες για το παιδικό του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου

Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, σε πολύ ωραία ατμόσφαιρα,  διεξήχθη στο Παπαχαραλάμπειο κλειστό στάδιο ανάμεσα στον Π.Α.Σ. Ναυπάκτου και τον Χαρίλαο Τρικούπη Μεσολογγίου. Σε ένα σημαντικό ματς για την συνέχεια του πρωταθλήματος οι δυο ομάδες προσέφεραν ωραίο θέαμα, πηγαίνοντας κοντά στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού. Από το 1ο 10λεπτο φάνηκε ότι το ματς θα ήταν δύσκολο για τα παιδιά του Π.Α.Σ. καθώς έληξε 15-14. Στο 2ο 10λεπτο η ομάδα του Π.Α.Σ. συνέχισε να έχει το προβάδισμα αλλά με μικρή διαφορά με αποτέλεσμα ημιχρόνου 29-26. Το τρίτο 10λεπτο ξεκίνησε με αντεπίθεση από τα παιδιά του Μεσολογγίου αλλά τα παιδιά του Ζησιμόπουλου Θ. ανταποκρίθηκαν αμυντικά με αποτέλεσμα 10λεπτου 43-36. Στο 4ο 10λεπτο έγινε το ξέσπασμα από την ομάδα της Ναυπάκτου όπου στην κυριολεξία έκλεισε όλους τους διαδρόμους προς το καλάθι της και με καλές επιλογές στην επίθεση έκανε ένα επιμέρους 19-04 με αποτέλεσμα αγώνα 62-40. Πολύ σημαντική παρουσία από τα παιδιά του Π.Α.Σ που δεν έχουν μεγάλο χρόνο συμμετοχής καθώς έπαιξαν όλα τα παιδιά και προσέφεραν τα μέγιστα για την νίκη της ομάδας. Συγχαρητήρια και στην ομάδα του Μεσολογγίου για την αγωνιστική της παρουσία σε όλα τα επίπεδα.