Κακή εμφάνιση από τον ΠΑΣ στον εντός έδρας αγώνα των playoff

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 64-80

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του ΠΑΣ Ναυπάκτου στην 2η αγωνιστική των playoffαπό την Νικόπολη Πρέβεζας με σκορ 64-80, την Κυριακή 3 Απριλίου στο κλειστό «Παπαχαραλάμπειο» στάδιο.Στο 1ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι εκμεταλλευόμενοι τη νωθρότητα και το κακό ξεκίνημα των παικτών του ΠΑΣ που έκαναν λανθασμένες επιλογές στο σημείο αυτό σε άμυνα και επίθεση, δίνοντας την ευκαιρία για  εύκολους πόντους στον αιφνιδιασμό στην ομάδα της Νικόπολης παίρνοντας μια διαφορά 18 πόντων για τα αποδυτήρια με  σκορ 31-49. Στο 2ο ημίχρονο οι παίκτες του Γιώργου Σταθάτου έκαναν την προσπάθεια να επιστρέψουνστο παιχνίδι με κορυφαίους  παίκτες τον Δούροκαι Βλαχογιάννη αλλά η Νικόπολη είχε λύσεις σε όλη την διάρκεια του αγώνα και έφτασε στην νίκη με 64-80. Από τους νικητές ο Μπάλλας σημείωσε 19 πόντους ενώ ο Κιτσαντάς είχε 13 με τέσσερα τρίποντα και ο Νίκας 15. Από τον ΠΑΣ ξεχώρισε ο Δούρος με 30 πόντους ενώ ο Σπύρος Βλαχογιάννης σημείωσε 10. Να σημειώσουμε πως η κακοδαιμονία καλά κρατεί καθώς πέραν τους τραυματίες Ζησιμόπουλο, Αλεξανδρή Βασίλη και τον στρατευμένο Αδαμόπουλο, ο ΠΑΣ στερείται και τις υπηρεσίες του Νίκου Αλεξανδρή ο οποίος θα απουσιάσει από τη συνέχεια των playoff, λόγω διαστρέμματος 2ο βαθμού.

Δεκάλεπτα:Α:16-23 Β:15-26 Γ:11-10 Δ:22-21

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος):Κονίδας, Μαλέλης, Πολύχρονος 3, Δούρος 30(2), Σταθάτος Π 4, Αδαμόπουλος 7, Τσιφτιλής, Γκρέκας 6(1), Τσιλιγιάννης, Βλαχογιάννης 10(1), Σταυρόπουλος 4, Βαρελάς

Νικόπολη Πρέβεζας(Παπύρης-Πολίτης):Γάκης, Αργυρός 2, Κιτσαντάς 13(4), Τσιτσώνης 9(2), Ροντογιάννης 6, Καραμπάς 2, Βασιλειάδης 9, Νίκας 15, Μπιστιόλας 5, Παπαδημητρίου, Μπάλλας 19