Νίκησε την Ακαδημία Ευηνοχωρίου ο Α.Ο. Χάλκειας. Φωτο-ρεπορτάζ

Την νίκη με 3-0 πήρε η ομάδα της  Χάλκειας επι της Ακαδημίας Ευηνοχωρίου στο φινάλε του πρώτου γύρου. Οι σκόρες για τον Α.Ο. Χάλκειας ο Καλαβρουζιώτης με δύο γκολ και ο Ψυχογιός  με ένα΄.

Α.Ο. Χάλκειας: Γκασούκας, Κάπο, Διαμαντόπουλος,Μυλωνάς, Καζανάς, Χαντζηανδρέου(56’ Παγανιάς), Ψυχογιός(83’Καραπαπάς), Παπαδόπουλος(68’ Αλμπάνης), Καλαβρουζιώτης , Γιαβρούτας, Καλαβριζιώτης.

Ακαδημία Ευηνοχωρίου: Κωνσταντακόπουλος, Διαμαντόπουλος,Γιερετσιάν (70’ Τριώτης Β.), Πασπαλιάρης, Γιερετσιάν Ι., Ντζελέπης(73’ Παλιάτσας), Κούστας, Μαχμούτ, Αλυμάρας, Γιάννη, Μάνθος.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Γκιάφης με βοηθούς τους κ. Ροδάτο και Μωραΐτη.

Το φίλμ του αγώνα

5΄Σέντρα του Χαντζηαντρέου κεφαλιά του Κάπο άουτ.

8’ Σέντρα σουτ του Κούστα   η μπάλα στο οριζόντιο και άουτ.

10’Σέντρα του Κάπο  σουτ στη κίνηση του Καλαβρουζιώτη αποκρούει ο τερματοφύλακας.

15’΄Σέντρα από αριστερά από τον Γιάννη δεν μπορεί να πιάσει τη κεφαλιά ο Μάνθος.

18’Η Ακαδημία θα ζητήσει πέναλτι για χέρι του Μυλωνά.

22’ ΓΚΟΛ Σέντρα του Ψυχογιού μπαίνει στη φάση ο Κάπο η μπάλα στρώνεται στον Καλαβρουζιώτη που με σουτ θα κάνει το 1-0

26’ Έμμεσο σουτ του Μάνθου αποκρούει ο Γκασούκας.

35’΄Εκτέλεση φάουλ του Καλαβρουζιώτη  η μπάλα στο κάθετο δοκάρι.

39’Εκτέλεση φάουλ του Καζανά από σαράντα μέτρα η μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

48’΄΄Ομορφη προσπάθεια από αριστερά ο Κάπο  διαγώνιο σούτ η μπάλα άουτ.

50’Σέντρα του Ψυχογιού σούτ στη κίνηση του Καλαβρουζιώτη η μπάλα στην αγκαλιά του Κωνσταντακόπουλου.

51’Ο Κάπο μπαίνει στη περιοχή σουτ απέναντι στο τερματοφύλακα απόκρουση κόρνερ.

55’Λάθος  της άμυνας σουτ του Αλυμάρα αποκρούει ο Μυλωνάς πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

72’ ΓΚΟΛ Γέμισμα του Κάπο πλασέ του Ψυχογιού η μπάλα στα δίκτυα 2-0

75’ Σέντρα του Κάπο Μόνος του ο Καλάβρουζιώτης η μπάλα άουτ.

81’Ωραίο πλασέ του Καλαβρουζιώτη η μπάλα κοντράρει κόρνερ.

83’ΓΚΟΛ Νέο γέμισμα του Κάπο σουτ του Καλαβρουζιώτη η μπάλα στα δίκτυα 3-0

84’Σέντρα του Γιαβρούτα πλασέ από τον Αλμπάνη η μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.